sevmediğiniz insanlarla aynı mecralarda yer almak zorunda olmak

gerçek hayatta ya da sosyal medyada yaşanan bir nevi tahammül eşiği ile sınanma hali.

en bariz örneği kanımca eski sevgili. onla örneğin aynı dergide yazmak, aynı işyerinde çalışmak hatta sözlükte yer almaya devam etmek cidden enteresan bir duygu bence. bunun dışında bu sevilmeyen kişi hakkında hoşlanılmayan insan, gizli düşman, açık düşman, reddedilmiş platonik aşık gibi örneklemler çoğaltılabilir.

özetle sıkıntı yok, tüm mecralar herkese yeter.
bu sebeple aynı bölümden-okuldan, devamında aynı iş yeri vb ortamlardan asla sevgili yapılmaması gerektiğine bir kez daha inanıyorum. velev ki karşı taraf da sizin gibi rahat olsun-bunu dert etmesin, her seferinde denk gelinilince ortaya çıkan o garip durum epey rahatsız edici. hele de karşınızdaki 20 küsür yaşında ama zeka yaşı ilkokul 5 ise, epey sorunlar; abuk subuk tripler, gruplaşmalar ile karşılaşılabilir.
hele ki 7/24 aynı yerdeyseniz cinnet geçirme sebebidir. aynı okul, aynı sınıf, aynı dershane, aynı yurt!! bol sabır gerektirir.
artık sosyal medya sayesinde istemdışı da olsa mecbur kalınabilen durum. hele ki sözlük gibi ortamlarda herkesi ilgilendiriyormuş gibi ayrılmış sevgili kavgaları, tanımlarda yapılan bitmek bilmeyen göndermeler, itiraflar vs. sayesinde bütün dünya sevmediğin insanlarla aynı ortamda bulunduğunu öğrenir. oysa ki pişti olmak ne kadar kötü görünse de görmezden gelmek daha akıllıca bir seçimdir.