sivri dilli

genelde aptal insanlardır.
amaç bellidir,düşünmeden taşınmadan karşıdaki insanı bozmaktır,her ne kadar bozduğunu sansa da genelde hep aptal ve gülünç duruma kendisi düşer.bir de bunu sanki büyük bir meziyetmiş gibi her yerde anlatıp durur,"aaa sivri dilliyimdir,söylediklerimle karşı tarafın kabusu oluyorum" falan gibisinden..bu boyutta yaşar gider,sanki çok büyük hünere sahipmiş gibi...
bence bir insana sivri dillisin demek büyük hakaret...
uyumsuz, nerede ne söyleyeceğini bilmeden konuşan.. karşısında ki insanı sürekli bozmayı şiar edinmiş.. ah nasıl bir açık bulsamda laf soksam diye düşünen kişi..
reyting amaçlı medyada sıklıkla kullanılan karakterler.

(bkz: troll)
kırıcı, ima edici kişinin konuşma tarzı.
hiç sevmediğim insan tipidir. etrafımda var birkaç tane. onlar konuşurken içimden diyorum "istediğin kadar laf sok geri zekalı embesil. kimse seni sevmiyor, sevmeyecek, yalnız başına geberip gideceksin".
bunu düşünürken de aptal bir sırıtış beliriyor yüzümde. derin bir nefes alıp hayatıma devam ediyorum bu rahatlamadan sonra...
sarf ettiği tümcelerin, cümleleri kurduğu kişiye giriyor olmasının tanımlanması.
erkek versiyonu için: muhtemelen çükü küçüktür * ve bu durum kendisini ziyadesiyle üzmektedir. bunun acısını da etrafındaki insanları rencide etmeye çalışarak çıkartmaktadır. muhtemelen toplum içinde birilerini bozmayı bir yetenek olarak nitelendiren bir zavallıdır.