size danışmadan gay olduğunuzu başkasına söyleyen insan

sitelerden gördüğü insanları,tanıyanlara anlatan şerefsizdir.kimsenin özeline girmeye hakkı olmadığı gibi nolcak canım diyerek geçirtirmeye çalışır.tepkinizden dolayı homofobik olmakla bile suçlayabilir.
bunun yakın arkadaş versiyonları acilen çöpe atılmalıdır. size ait en özel bilgiyi gidip başkasına (yakını, güvendiği bir kişi bile olsa) söylemesi kendisinin aslında olayın ciddiyetinin farkında olmadığını gösterir direkt olarak, bu da arkadaşlığınızın aslında pek de derin olmadığına bir işarettir muhtemelen.
güvenilir, ağzından kaçırmayacak, sır tutabilen birisine söylemişse, pek sorun etmem ama bunları sağlamayan birisine söylemişse de yaygarayı koparırım büyük ihtimalle. yine de söylemeden önce bana danışılmasını tercih ederim.
istanbul kartaldaki caroline spor salonunun sahibi dayılarıma kuzenime söylemiş. tam bir orospu çocuğu, şerefsiz , adi bir insandır piç herif.
birkaç ay önce facebook tan üstü kapalı olsa da anlayanın anlayacağı biçimde beni out eden bir dallamadır. facebook ta arkadaş bile olmaya tenezzül etmediğim bu öküz, ortak arkadaşımızın statüsünden yorumla resmen lezbiyen olduğumu açıkladı herkese. kim gördü umrumda değil hiç isitifimi bozmadım ve anlamazdan gelip arkadaşıma yorum yazmaya devam ettim sırf ona o zevki yaşatmamak için. tanım: göt!
cinayet işlerseniz cezası olmayan durumlardan.
yukarıda rdbear'ın dediği gibi bunun yakın arkadaş versiyonları acilen çöpe atılmalıdır.

ben de en kısa zamanda böyle yapmayı düşünüyorum.

bundan yaklaşık olarak bir kaç ay önce internette denk geldiğim bir açılma yazısında açıldığınız kişi ne kadar yakınınız olursa olsun bunu bir başkasına anlatması her zaman olasılıklar dahilindedir tarzında bir şeyler okumuştum. o an açıldığım üç kişiyi, -üç yakın arkadaşımı- düşünüp acaba böyle bir şey yaparlar mı diye sormadan edememiştim.

bu olasılık her zaman aklımdaydı.

ben arkadaşlarıma aramızda sır kalmasın diye açılmıştım. yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmediği için daha fazla yalan söylemeyi kendime yakıştıramıyordum. üçü de aklı başında, işinde gücünde insanlar.

neyse geçen bir tanesiyle tiyatroya gidelim dedik. fazladan bir bileti olduğu için çocukluk arkadaşını da yanında getirmiş. kızın beni görür görmez tepkisi aynen şu:

- ayy attitude sen misin? ben de ufak tefek sevimli birini bekliyordum?!

o an eşcinsel olduğumu bildiğinin farkına vardım.

tiyatro çıkışı arkadaşıma sorunca utana sıkıla "evet, ona söyledim," dedi. bir de okuldan en yakın arkadaşına söylemiş, yersen.

yedim.

geçen akşam oturuyoruz. epeydir aklımda olan bir şey vardı, şöyle ki:

bunun bir senedir görüştüğü bir adam var. bir süre sevgili olarak takılmışlardı, sonra adam bundan ayrıldı ve fuck buddy olalım mı, dedi. neyse. bunlar sevgiliyken okulda karşılaştık. bizi tanıştırmaya kalktı. adam nasıl soğuk, nasıl suratsız anlatamam. şimdi düşünüyorum da bu arkadaşımın olacak kişi ona benim gay olduğumu söylemişti. hatta bir keresinde ona milk'i izlettiğini söylemişti. hiç aklıma gelmemişti. bir insan neden sevgilisine durduk yere milk'i izletsin ki?

ona da söylemiş.

hayır en yakınlarına söylersin, bir derece anlarım.

ağzı sur tutan kişilere söylersin, bir derece anlarım.

ama neden fuck buddy'ne söylersin?

konuşacak konunuz mu yok?

sanki türkiye'de nefret cinayetleri işlenmiyormuş gibi...

sanki türkiye'de eşcinseller ayrımcılığa maruz kalmıyorlarmış gibi.

hayır zaten bir gün açılmak istiyordum. açılacaktım ama bunu ben yapacaktım. güçlü olduğum zaman. tamamen bağımsız olduğum zaman...

sen hayırdır...

ben onun çok önemli sırlarını biliyorum, bir gün bile üçüncü kişiye aktarmadım. çünkü doğru değil. en basitinden üçüncü kişiye ne?

bir de hakkında dedikodu yapanlardan şikayet ediyor...
kendisi arkadaşım olur, hem de gay arkadaşım. her tanıştıgına benim de gay oldugumu söylermiş ve ben bundan yıllarca hiç haberim olmadan yaşamışım. en sonunda arkadaşlıgımızı bitirdim ama hâlâ arkamdan beni yedi düvele ilan ettigine eminim. kovuyorsun gene dilindesin.
başıma gelmiştir. beni bi yükten kurtaran kişidir