sokak ortasında doğum yapmak

http://kisalt.com/2z8 adresinden de izlenebileceği gibi yanında iki kişi bulunan bayanın yürürken istifini hiç bozmadan sokağın ortasında doğum yapmasıdır. "o ne la" şeklindeki bakışlardan sonra hiçbir şey olmamış gibi yollarına devam etmişlerdir. şimdi anlamadığım nokta şu bu kadar kolay nasıl doğum gerçekleşiyor, hadi onu geçtim be vicdansızlar bakmaya bile tenezzül etmeden nasıl arkanızı dönüp gittiniz, o yavruyu bıraktınız öyle kaldırımda. gerçekten diyecek söz yok, hala videoda düzenleme falan var, öyle doğum olmaz diye birinin çıkıp açıklama yapmasını bekliyorum.* siz de haklısınız doğuran doğursun devlet bakar diyenler olduktan sonra yürürken de doğururuz biz, otururken de kalkarken de.
video da, anlamadığım 2 şey var.
1 = o bebeğin kesilmesi gereken bir kordonu yokmu !
2 = bebek ilk düştüğü yerden müdahale edilen yere kadar nasıl sürüklenebiliyor ! arada bir metre mesafe var neredeyse.
yalan haberdir. doğum esnasında bebek anne karnındaki su ile gelir. göbek bağının kesilmesi gerekir. pıt diye düşme şansı yoktur. özellikle yürürken bu doğum mümkün değil. adama derler "doğurmayı sıçmak mı sandın?" diye. kucağındaki bebeği düşürdükten sonra arkasını dönüp gittiyse o ayrı tabi.
yetkililere göre doğum evde gerçekleşmiştir. kordon bağı bağlı bir şekilde bulmuş polisler bebeği. doğum sokakta gerçekleşmiş olsaydı kordon bağı bağlanmadığı için sağlık ekipleri gelene kadar bebek kan kaybından ölebilirdi tarzında bir açıklama yapılmıştır.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20717844.asp
tövbe estağfurullah;
(bkz: anan seni doğurmamış sıçmış)*

o değilde o nasıl tatlı bebektir allahım, vicdanlarını ziktiklerimin evlatları derdim ama demiycem. gün gelir o çocuğa muhtaç kalırsınız umarım neyse ben daha bir şey demiyorum.