soner arıca

gariptir ki adına başlık açılmamış sözlükte. yahu nasıl olur da doksanlara ait efsaneleri olan bir şarkıcının başlığı olmaz dedirtti. haydi bakalım hepimizin ezbere bildiği şarkısıyla tüm yazarlarımızı piste davet ediyorum.


hatırlıyorum adın bahardıııı...bla bla nakaratıyla hafızalarda derin izler bırakan,gey mi değil mi diye emin olamadığım ergenliğimin henüz hiç başlamamış yıllarına tekabül eden sarı saçlı güzel insandır.
özellikle 2000li yılların başlarını arka arkaya best oflarla geçirdikten sonra, arada çıkardığı albümlerle pek ses getirmeyen ancak geçen sene çıkardığı "yap boz" teklisi ve bu senenin ilk günü çıkardığı "saklı" şarkılarıyla baştan aşağı dönüşüm geçiren, uzun saçlarını kısacık kestiren ve eskiden daha dinamik bir soner arıca gösterek bana "vaaav" dedirten şarkıcı. ayrıca insani yönü ve sıcaklığı çok hoşuma gitti. her cumartesi nanna'da program yapıyor. yeni imajı ve şarkılarına kattığı hafif rock tınıları çok yakışmış.

yap boz:


saklı:
kimse yazmadan ben yazayım yaşlanmıyor efendim ben yaşlandım bu adam nedense dış görünüş olarak yaşlanmıyor.
aynı zamanda tiyatro oyuncusu ve eski manken olan efsane şarkıcı.

http://www.sonerarica.net/
adın bahardı, hatıram olsun, bu mu sevda, kusursuz aşk, beni bırakma, vefasız gibi çocukluğumun şarkılarını söyleyen adam. hala vefasızı dinlediğim zaman içimde bir titreme olur. çocukluğumu anımsarım. o saflığı, masumluğu, zamansızlığı, mutluluğu, yaz güneşini.... vefasız isimli bir şarkıda vefayı hatırlarım.
dün kendisini canlı izleme, dinleme fırsatını bulduğum sanatçı. yüreğimin en diplerine dokunabiliyor.