sorun aldatman değil yalan söylemen

nirvanaya ulaşmış sevgilinin aforizması.
yalan eşittir aldatmak olduğuna göre; bu daha çok bir bahane veya bir avuntu olabilir.
sorun başkasıyla öpüşmen, koklaşman, sevişmen yahut sikişmen değil yalan söylemen şeklinde bir niyet okuması yapılabilir..
(bkz: açık ilişki)

kendi adıma "değil" sözcüğünün hiç kullanılmaması gereken bir cümle.zira aldatman da yalan söylemen de sorun.
aldatmak yalan değildir. yalan söylemek aldatmaktır. aldatmanın oluru vardır ama yalanın oluru kesinlikle yoktur hiçbir ilişkide.
pişmanlık dile gelmediği için sorun edilen aldatma sonrası beyanatı. pişmanlıkların, sahte özürlerin pamuk ipliğine bağlı ilişkiler yaratacağını unutmuş, ''olsun, o yine de ve sadece beni seviyor''lara yaslanmış kronik aşık sözü. tedavisi defalarca aldatılıp ''buradan çıkış yok'' mesajı verilmesidir.
her aldatmanın altında başka bir yoksunluk vardır ...
aldatmayı onayladığımdan değil ama gitsin ne halt ediyorsa etsin belki bir nebze ama yalan varsa kökten silinesidir.
film repliğidir, aldatan yalan da söylüyordur.

- nerdesin
- işteyim
- ben de yedim (ki yedim zamanında )
bence altında yatan hissiyat "ben burada hanım hanımcık oturmuş, sana hayatta böyle bir şeyi konduramıyorken gözümün içine baka baka hatta her gün beni sevdiğini söyleyerek yaptın" olabilir. ya da aldatılmanın acısı çok ağır geldiğinden saçmalayan birinin lafları olabilir. başıma geldiğinde ilkin ben de aynı hissiyata kapılpıştım. ancak ertesi gün bu düşüncenin yerini "vay bencil köpek, insan beni de çağırır." düşüncesi aldı. şunu da eklemeden edemeyeceğim herkes aldatır demiyorum ama şu sevdiğim adam benimdir, kimseyle paylaşmam tarzı düşünceleri ziyadesiyle gereksiz buluyorum. çünkü herkesin kendi beyni kendi çükü var ve kimse kimseye ait değil.
söylememek de yalan söylemek ile aynı etkiyi yaratıyor. ilişki ne kadar açık olsa da söylenmediği zaman güven kaybı oluyor ve bunun her iki tarafa zararı dokunuyor. söylendiğinde ise kıskanılıyor ama konuşup anlaşılabiliyor. o yüzden söylememek kısa vadede gereksiz trip yaratmamak için çözüm gibi görünse de, tecrübe ile sabit, en iyisi üzerinden vakit geçmeden ya hemen önce ya da hemen sonra söylemektir.

eğer duhul bir kerelik ise benim gözümde masturbasyondur. hatta aslanımın namı yürüsün, iyi performans verenleri benim için de ayıklasın, ok'im. ancak aynı kişi ile uzun döneme yayılmış birden çok sayıda yapılan seks benim gözümde ciddi aldatmadır, aptal yerine konmaktır. haber vererek bir insan aldatılmaz. bu yüzden yalan söylemesi değil aldatması benim için sorundur. aldatan kişi doğrudan ayı sözlük yazarlarına bukkake mezesi yapılmalı, üzerindeki döller kurumadan sokağa çıplak salınmalı ve bir daha kendisi ile muhabbete girilmemek üzere aforoz edilmelidir.

dürüst olmak gerekirse eğer gerçekten seviyorsanız malesef durum öyle olmuyor. barışmak için mevzu bir şekilde yutuluyor. tabii aldatanın durumdan pişman olduğunu varsayıyorum. bir de pişman değil pişkin ise* pipisini kesin.
kişinin nirvanayı değil, açık ilişki kavramını kabul ettiğini ya da savunduğunu anlayabileceğimiz söylemdir. ilişki kavramına duygusal ve derin bir bağlam yükleyen insan, cinselliği bir ihtiyaç gibi görüyor ve derin bir anlam yüklemiyorsa, bu anlayışı savunuyordur. fakaaaat, durumu değerlendirirsek; kişi bu durumda hem cinsellik üstünden hem de kurduğu derin bağ olan ilişkisi üstünden aldatıldığı gerçeğini yaşıyordur.

yaşayanlara ve yaşayacaklara bu gönderi aracılığıyla geçmiş olsun efendim.