sözlük yazar kalitesinin azalması

itiraf başlığı altına girilen giriler, açılan sikko ötesi başlıklar ve özellikle cinselli seks çağrışımı yapan seçilmiş nickler ile sözlük gidişatından şüphe duyulmaya başlamasına sebep olmuştur..

elbette ne kadar çok yazar olması, o kadar giri, o kadar görünürlük demektir ama gözünüzü seveyim, oturup son 10 girisinde en az 6 tanım girmemiş yazarları da çaylaklıkta bir müddet oyalayın be abicim!

tamam über sosyal, aşırılı kültürel bir platform değiliz ama daha da boka batmayalım..

saygılar..
sosyal bir platform olmasından mütevellit insanların içinden geldiği gibi yazıp çizmesi doğaldır. tıpkı diğer sözlüklerdeki gibi, sözlük demek tek başına tanım girmek demek de değildir. insanların içini döktüğü etrafındaki insanlara anlatamadıklarını yazması gayet olası bir durumdur. ki ayı sözlük çoğunluğu lgbti bireylerin oluşturduğu sözlük, kaç kişi yaşadıklarını hissettiklerini insanlarla paylaşabiliyor.

fakat sözlük yazarlarına kalitesiz derken nickaltı entrylerde tanımdan ya da kişiden uzaklaşıp tamamen özel hayatı deşifre eden ve tüm duygularını kusmak nasıl bir dilemmadır. nickaltılardan insanlara hakaret edenler ya da sevgilisinin mailini etik insanmış gibi komple kopyalayabilenler ya da yazar parselleyenler ya da yazar tehdit edip "amk" şeklinde küfür edenler tam olarak hangi sınıfa giriyor? kalite demişken buna bir açılım getirmek gerek.
var mıydı? yazmaya başladığımdan bu yana değişen bir profili yok sözlüğün. en fazla girilen entrylerin kalitesi azaldı denilebilir ama biz halen seks kadar felsefe konuşmaya devam ediyoruz.