sözlük yazarlarının utandığı anlar

bulamadım böyle bir başlık. varsa affola... ben başlıyorum öyleyse.

yıllar önce babam bir davet verecekti. aperatif seçimi yapılacakken ağzımdan "prezervatif olarak bunu düşünebiliriz" çıkmıştı. babacığım da yarı gülümseyip yarı da anlayışla bakarak "o aperatif evladım" demişti. annemse kıs kıs gülerek uzaklaşmıştı. hala kulaklarıma kadar kızarıyorum.
çocukken amcamın evinde tatildeydik. ortaokul olması lazım. televizyonda şu aradığınız halde hattı bir türlü düşüremediğiniz yarışma programlarından var. hani bir soru soruyor, 250 ya da 500 euro filan veriyor ya. kelime bulmaya çalışıyorsun, bir kaç harf çıkmış. ben de amcamın, aşırı muhafazakar kuzen ve çocuklarının yanında uyduğu için y.rak kelimesini ağzımdan kaçırdım. sonuç; bir sessizlik oldu, kanal değiştirildi, zoraki başka muhabbet açılmaya çalışıldı.
ortaokul yıllarında ilk kırık notumu aldığımda çok utanmıştım.hatta bir daha almam diye düşünmüştüm ama tam tersi bağımlılık yaptı.
annemin 7.sınıfta internet kafeyi basması yeterince rezil olduğum bir andı ha bir ben yıl sonu sınıf eğlencesinde ilkokulda halk oyunlarında efe seçilmiştim hareketleri karıştırıp ağlayarak gitmiştim o kadar hazırlık yarıda kaldı eşim mal gibi tek başına oynamıştı djxjskjx
3. sınıftayken de babam kepçeyle okula bırakmıştı sjjzjs