tarlabaşı toplum merkezi

"tarlabaşı toplum merkezi 2006 yılında tarlabaşı bölgesinde çocuklara, gençlere, kadınlara eğitsel, sosyal ve psikolojik destek vermek amacıyla kurulmuştur.

tüm tarlabaşı sakinlerine hizmet vermeyi hedefleyen toplum merkezi, özellikle göç ve yoksulluk kaynaklı sorunlarla mücadelede en dezavantajlı konumdaki kadın, çocuk ve gençlere yönelik destek sağlayıcı çalışmalar yürütmektedir.

altıncı senesine giren tarlabaşı toplum merkezi, kurulduğu yıldan bu yana 1000’den fazla çocuk ve yetişkine hizmet götürmüştür.

tarlabaşı toplum merkezi bünyesinde bir sosyal hizmet uzmanı, biri psikolojik danışmanlık biri gönüllü koordinatörü olarak çalışan iki psikolog, bir idari asistan, bir güvenlik görevlisi ve konusunda uzman beş eğitmen ve her yıl yurtiçinden ve yurt dışından başvuran çeşitli üniversite öğrencisi gönüllüler yer almaktadır."

istanbul'daysanız ve biraz boş vaktiniz varsa bu güzel yeri bir ziyarete gidin. hatta ve hatta gönüllü olarak vakit ayırın buraya.

http://www.tarlabasi.org
maddi problemler yüzünden kapanma noktasına gelmiş güzelim tarlabaşı toplum merkezi. bu bağlamda finansal destekçiler aranıyor. en yakın zamanda bulunsun istiyorum.

http://bianet.org/bianet/toplum/139533-tarlabasili-cocuklar-desteginizi-bekliyor
bu yıl 10. yılını kutlayan, tarlabaşında eğitsel, sosyal, psikolojik çalışmalar yürüten merkez.

10. yıla özel "çok kültürlülük" temalı bir kısa film yarışması da düzenlemişler, kısa film meraklılarına duyurulur.