tayyip erdoğan ın muhteşem yüzyıl a savaş açması

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?a...

koskoca başbakanın ülkeyi dizi izlerken yönettiğinin sonucu çıkan savaş. hayır izleyebilir ve beğenmeyebilir de bunu gündem yapmasının hiç bir izahı yoktur. aslında olayın, muhteşem yüzyıl sana söylüyorum behzat ç sen anla olduğundan şüphelenmekteyim ya bakalım hayırlısı tüm memleketimiz için. bir de bunu ortadoğu'nun şerifi olmak isteyen biri yapınca çok daha komik oluyor. yakında kendi bokuyla kavga etmezse iyidir.
asıl olay osmanlı aşkından kaynaklanıyor bunların. tarihi yanlış lanse ettiklerini söyleyip el koymaya kalkan adamın türkiye cumhuriyeti'nin başbakanı olması komik elbette. birincisi dizi başlarken "hayal ürünüdür / kurgudur" diyor, ikincisi tarihten tamamen farklı olmamakla birlikte zaten törpülendikçe yayına koyuluyor. devlet yönetimine bir şey diyemem şu başlık altında fakat padişahların sosyal hayatları, onların ders kitaplarından öğrendikleri kadar masum değil.

(bkz: osmanlıda eşcinsellik )

(bkz: zenne )
chp milletvekili muharrem ince'ye göre bu savasin nedeni erdogan'in iki padisaha tahammülü olmamasi ve ekranlarda sadece tek bir padisah görmek istemesi.
televizyondaki dizileri bile dikta uygulamayi dusunen enteresan canlinin savasidir
başbakanın uff snne be slk tan daha ciddi hiçbir tepkiyi hak etmeyen çıkışlarından sadece biridir.
gündem değiştirmenin en güzel yollarından biridir. bir pkk, bir israil, bir suriye vardı ya, ne oldu onlara? neyse aç televizyonu da biraz dizi izleyelim.
kanuni'yi aşırı kıskandığının sözlü itirafıdır. * *

(bkz: beyni kabız çenesi ishal)
öyle garip bir durumdur ki, mesela the tudors dizisinde ingiltere'nin en önemli krallarından birisi olan kral henry'nin hayatını, seks maceralarını anlatır, saraysa konuyla ilgili yorum bile yapmaz.

konuyla ilgili benim en sevdiğim cevabı nebahat çehre vermiştir: "dizinin başında olayların hepsinin hayal ürünü olduğu yazılı, kendisi doğrusu biliyorsa yazsın biz de izleyelim bakalım"
evet dizide baştan sona pek çok hata var ama konu olay gerçeği yansıtıyor veya çarpıtılıyordan çok daha derin, bir ülkenin başbakanının ülkedeki sanata kadar burnunu sokması aslında kendisinin her ne kadar demokrası, özgürlük vs. gibi çığlıklar atmasına rağmen özünde ağır faşist bir beyine sahip olduğunu gösterir, milyonların izlediği artık ülke dışına pazarlanan belki de türk televizyon tarihinin en büyük karını elde etmiş yapımına sadece kişisel görüşlerine aykırı düşmesinden sebep yaptırım uygulatmaya kalkmak ne hastalıklı bir egonun eseridir.
sorun daha cümlenin başında başlıyor. muhteşem yüzyıl belgeseli demiş adam. dizi olduğundan bile habersiz. nasıl anlatabilirsin ki kurgusal olduğunu. en iyisi huzur sokağını izleyelim. nerede kumanda?
hiç demiyor ki, "ecdadım bu kadar sevişken olmasaydı ben de olmazdım"

(bkz: kürtajdan sağ kurtulan çocuk)
don quixote olmayan başka şeylerde görüyor mu dedirten durum .
sevmiyorum bu diziyi. daha önce de fikirlerimi yazdım. yazdım da ne başbakanın ne de yaptırımı olabilecek veya kitlesel etkisi olan birinin bu kadar taraf olarak yorum yapması saçma. zira başbakan konumunda biri yorum yapınca yaptırım haline geliveriyor. insanlar bir çocuğa bile bakmakta zorlanırken 3 çocuk yapın diyor. düşünmesi bile kabus. gelmiş geçmiş en faşist iktidar bu. bahsedilen diziyi bir vatandaş gibi seyret kendi kendine karına komşuna ya da olmadı ayı sözlüğe gel anlat, eleştir. ama milyonlarca insanın seyrine açamazsın bu yorumları. ecdatmış cartmış curtmuş. ne osmanlısı ne süleymanı. kurgu bir dizi bu. osmanlı da kimse sikişmiyordu ya. aslında doğru birileride haremin oğlan kısmın dan da bahsetse iyi olacak artık. hepsi biseksüel. hepsi alkolik. ne var yani dizide azıcık adamın sikinin hikayesi de anlatılıyor. ne olacak yani. * *
sen kalk bütün istanbul'u yerle bir et, en güzel mekanlara camiler, kuleler, kubbeler dik.. hiç işin yokmuş gibi bir de kalk insanların eğlencelerine burnunu sok! neyin kafasını yaşıyor bu adam bilmiyorum ama, yakında yatak odamızda ki pzervatif ve kayganlaştırıcıya karışırsa hiç şaşırmam..!