trt'den 2014 soçi kış olimpiyatları buz pateni sansürü

rusya, homofobi kuşanıp eşcinselleri çeşitli yaftalarla tanımlarken, maharetli trt’de boş durmamış haliyle. 7-23 şubat tarihleri arasında rusya'nın soçi kentinde yapılacak olan kış olimpiyatları'nda, kadınlar buz pateni kategori yarışmalarını yayınlayıp yayınlamayı masaya yatırmış. harıl harıl bunun derdine düşmüşler.

" kıyafet hassasiyeti" gerekçesiyle yayınlamama kararı alınan buz pateni dalları arasında çiftler ve buz dansı kategorileri de var. tüm dünya, rusya’da yaşalaşan eşcinsel yasakları yasasını konuşurken; trt’nin bu gereksiz çıkışı, ne tür çöpten bir yapı olduğunun da karinesi olmuş bir yerde.
çoğunluğun fikridir, ne sandınız buraları. medeniyet beşiği mi*
bu kadar yaygara kopmamıştı gerçi ama bence eurovision olayını da tam olarak bu yüzden bitirdiler. g-stringle dans eden cıvırlar, her bir köşeden fırlayan homseksüeller, bıngıl bıngıl memeler falan...

bizim türk aile yapımıza ters falan gibi bir laf etmiş olsalardı alacakları tepkiyi biliyorlardı tabi. onun yerine formatı değiştirdiler haksızlık oldu, bana ne bana ne ben oynamıyorum numarasıyla işi kotardılar. böylece ailemizin kanalı trt, bizi bıngıl memelerden ve homseksüel yaşam formlarından korumayı başardı. * bu analizi yapan bir gazateci oldu mu bilmiyorum. ama durumun bundan ibaret olduğuna eminim. çünkü az çok prodüksiyon işlerini ve trt'ye nasıl iş satıldığını biliyorum. trt'nin şuanki yapısı değil g-stringle dans eden cıvırları "mini etekli kadınları bile tolere edebilecek durumda değil.

başından beri eurovision işine böyle baktığım için buz pateni sansürü bende pek bir şaşkınlık yaratmadı. *
rusya'nın homofobisinin yanı sıra türkiye'nin homofobisini transfobisini geride bırakan heterofobisini gözler önüne sermiştir. tebrikler trt !
rusya'nın homofobisinin yanı sıra türkiye'nin homofobisini transfobisini geride bırakan heterofobisini gözler önüne sermiştir. tebrikler trt !
sansürleyenleri sansürlemek gerekir, çoluk çocuk örnek almasın diye.