türkiye'de elit bir lgbt kültürünün olmaması

kendimizi tamamen kabul ettiğimiz anda oluşacak kavramdır.saklanılan şeyin kültürü mü olur?
türkiyede elit kültürün tepeden bakan, hor gören züppe bir yaklaşım olarak alglanmasından dolayı gelişemeyen olgudur. bunun dışında lgbt bireylerin haklarından çok keyife daha fazla eğilmesinin bir neticesi olarakta görülebilir. daha önce de söylediğimiz gibi hatırı sayılır bir kısım lgbt bireylerin her keyifte "en iyiye" duyduğu doyumuszluk arrtıkça sosyal konumdaki yerini unutması da o kadar çok olmaktadır. sanırsınız ki eşcinsel hakların sonuna kadar sahip olunduğu bir ülkede yaşamaktadır ama işin aslı öyle değildir.

birde bunlara lgbt'ler arasında oluşturulmuş ayrımcılık ver hiyerarşi anlayışı eklenince daha şuursuz bir hal almaktadır.
isabet olmuştur.

yaşama biçiminizle sex pratiğiniz arasında bir neden-sonuç ilişkisi kuruyorsanız pek de sağlıklı düşünmüyorsunuz demektir. zaten toplumun geri kalanı ile iletişim kurmakta zorlanan insanları bir de eşcinsel kültür gibi bir avuç şanslı burjuva adamının kapalı mekan eğlencesine mecbur ederseniz eğer, onları toplumun genelinden olduğu kadar kendi aidiyetlerinden de uzağa düşürürsünüz.
elit olmak için para lazım.ülkedeki eşcinseller ya gizli yaşam sürüyor yada ufak gelirle kendi hayatını kurabiliyor ancak.trans bireyler için durum daha vahim.daha yeni yeni kendileri için uygun görülen tek meslek fuhuştan kurtuluyorlar * ancak gelişmiş ülkelerde her meslekte başarı yakalamaya başladılar. trans kadın general bile var.
belkide yaşam biçimi değilde statü göstergesi gibi algıladıkları için yoktur. bizdeki daha çok görsel elitlik, kafa olarak boş insan çok. ama halbuki beyin bedava!
türkiye de kendini elit zannedenlerin götü tavanda gezmesi ve diğer bütün insanları ötekileştirip, kendi ezikliğini düşük sosyal sınıftaki insanlarla dalga geçerek saklamaya çalışmasından kaynaklanır. elitlik ile sosyal sınıfın ya da ne kadar para kazandığınızın bir ilişkisi olmamalıdır ama malesef türkiye elitleri(!) herşeyi parayla doğru orantılı olarak öğrenmişler elit(!) okullarında.
lgbt grubuna da görülen budur.
türkiyedeki lgbt'lerin de tırt olmasından kaynaklanan bir durum.
başlığı görmemle camiada bir avuç elit insan kaldığımız gerçeğinin yüzüme vurması bir olmuştur. bu akşam derneğin yardım gecesinde bu konuyu ele alacağız mutlaka. sevgiler.*
refah düzeyine bağlı olarak lgbt toplumunun haricinde de pek bulunmayan toplum. para kazananın sanatla uğraşmaya vakti olmuyor ki gitsin tiyatroya, operaya, baleye, sergilere, konserlere. üzerine düşünebileceği bir malzeme bulamıyor haliyle. vakti olanın da parası olmuyor. dinlenesi konserlerin fiyatları kendi adıma konuşursam öğrenci biri için hayli bütçe yorucu. ayda yılda bir anca gidiliyor.
elit olmayı geçtim keşke özgün bir kültür olunabilse. kaldı ki elit kadar vıcık vıcık bir tabir de yok. gay olsun hetero olsun insanlar "acaba yarın yiyecek ekmek bulabilecek miyim" kafası ile terbiye edildiği sürece içinde elit geçen kitleler aramak imkansız.

(bkz: elit ne gezer la bazarda)