türkiye'de tüm gaylerin aktif olma sorunsalı

o değil de gay değilim sikiciyim diye bir sorunsal var, ivedilikle bu şeklin klinik yolla otanması lazım.
bunun neresi sorun ayol... ayrıca hangi türkiye'ymiş o bakim; coğrafi koordinat lütfen!
bence olay aktiflerden hoşlanmak ile ilgilidir. örneğin benim gözlemlediğim pasif olanların daha kalabalık olduğudur. belki de asıl önemlisi aradığının ne olduğu.
gay'lik değildir. "delik olsun yeter"ciliktir.
erkek olmanın bu kadar yüceltildiği,eşcinsellerin bile "adam gibi adam" aradığı toplumda şaşırtıcı değildir.onun için kadın ile arasında ilişki kurabilecek herhangi bir davranışta bulunmak onu daha az değerli kılar.en erkek o olmalıdır. hatta bunun için "full" gibi ucubik bir sıfat bile ekler yüce aktifliğinin başına.bunu yapmıyorsa da büyük ihtimalle versatile olduğunu söyleyerek orta yolu bulmaya çalışır.
geçen bir tanesi domalırken bile hala “bak bende aktiflik de var ona göre” diyordu. lan anladık aktifsin iki dakika dur be adam!
pasiflere bakış açısı ile alakalı bir durum.pasif damgası yememek için doğru insanı bulana kadar herkes aktif takılır.doğru insanı bulduklarında ne olduklarının önemi kalmaz.zorunlu aktiflik seçici pasiflik bir nevi.
ereksiyon olamayan birçok aktifle karşılaşmamıza sebep olur. keşke pasif olmak istiyorum demek onlar için bu kadar zor olmasa.
kim pasifiz diyebilir ki, pasif olmak değil bu yaklaşım, sadece korkuyorum anlayışı, bundan dolayıdır.

korkmamak için elimizde olan nedenler küçüldüğünde, sonradan sorunsallar büyür gözümüzde. hiç doğmamış gibi, belki de hiç yaşamamış gibi, çırpınırız yaşamın kıyısında.

sonrasında olup bitenleri anlayamadığımızdan, biz bir birimizi de duyamaz hale geliriz, belki de çok ağır bu olaylar. ne yapmak gerekir diye zihnimizde yorarız, ama bir ışık, bir çıkış yolu ararız.

hep böyle mi olmalıydı, geçmişten günümüze. tarihimizde o kadar çok olay var ki bununla ilgili, kitap yazılır hatta kitaplara sığmaz.

yakın tarihimiz o kadar önemli ki, şu an okullarda öğretilen tarih dersleri yerine yakın tarih dersleri verilseydi, ama gerçekten doğru şekilde yakın tarihten bahsediyorum, toplum olarak daha aydın, daha bilinçli, daha özgür olurduk.