türkiye'deki gaylerin korunmaması

utandıkları için de olabilir.
kondom almaktan utandıkları için.
doğrudur, kanunlar tarafından korunmamaktadırlar.
türkiye'ye ve eşcinsellere has olmayan tespit.
hiv'in, aids'in tam olarak çaresi bulunmasa da, tedavi aşamasındaki gelişmeler yüzünden, 80'li, 90'lı yıllardaki ürkütücü aids korkusunun, 2000'li, 2010'lu yıllarda pek olmamasının da etkisi var. oysa cinsel hastalıklar hiv'den ibaret değil ve hiv'in de halen %100 çaresi bulunmuş değil.

tüm gayler o kadar gizli ki, ilişkiye bir prezervatifin bile şahitliğini istemiyor olabilirler.
utandıkları için kondom alamıyorlar gibi bir entry mi gördüm ben. ben size bir anımdan bahsedeyim, yanlışım olmazsa ya 2016 yada 2017 senesi net hatırlamıyorum. spod lgbti derneği var bilen vardır, bir hafta sonu sohbeti vardı. hala devam ediyor mu bilmiyorum. katıldım, o dönemlerde bireyler bir araya gelip sohbet ediyorduk toplumda ki yerimiz bilinç vs. her hafta bir konu ele alınıyordu. yine bir sohbetin sonuna geldik ve bir fanus içinde kondomlar vardı ve yetkili birine sordum. bunlar neden burada diye ve bana şu söylendi bazı bireyler almaya utanıyorlar. tabi ben şok ve şu soruyu yapıştırdım direk, her önüne gelenle yatan, her türlü aşağılayıcı ifade ve terimler ile becertilmekten haz duyan ibneler nasıl olurda kondom almaktan utanırlar? diye. söylenen cevap şu olmuştu utanıyorlar işte. birden aklıma geldi işte.
sadece kocaelinde bile haftalık 1-2 hıv+ vakası görülüyorsa bu işin epey bi suyu çıktı demektir.

kontrole gitmeyen, elisa testi yaptırmayan onca insan varken sayılar çok büyük gibi.

https://x.com/HaberReport/status/1760278...
korunun yoksa ölürsünüz.
yabancı bir onlyfans içerik üreticisi gelmişti geçen hafta. ne kadar türkiyeli üretici varsa hepsiyle yatmış, üstelik hiçbirinde kondom yok. hepiniz mi sağlıklısınız şimdi? iğrenç gerçekten, köyde ahırda kuzenine veren esma'dan da mı farkınız yok? olgular bu hızla patlamaya devam ederse çiçek gibi bir epidemimiz olacak türkiye'de. kimsenin umrunda değil, konuşmaya kalkanlar da çeşitli sebeplerle linçleniyor. evet seksinize karışacağız, siz de korunmayı öğreneceksiniz. çoban değilsiniz. şımarıklık artık bu.
zaten hiv epidemisi çoktan başlamış gibi gözüküyor. korunun bence. bence yani, yine de siz bilirsiniz.