uganda hükümetine ait sitelerin hacklenmesi

anonymous, uganda'nın iki sitesini hackledi. biliyorsunuz uganda hükümeti ülkede yaşayan eşcinselerin öldürülmesi yönünde bir yasa çıkarmak üzere. hatta alalade tespit edilen eşcinseller öldürülüyor. bu durumu sitelerinde de yayınlayan hükmetin iki sitesini hackleyerek lgbt lerin yanında olduğunu ve bu yaplanın büyük haksızlık olduğunu belirtmiş. şöyle bir mesaj bırakmış;


“sizi defalarca kez uyardık. lgbt bireylerin haklarını ihlal etmeniz midemizi bulandırdı. herkes insan onuruna yaraşır bir şekilde, bir başkasının politik ve dinsel inançlarının baskısı altında kalmadan yaşama hakkına sahiptir. lgbt vatandaşlarınızla onur duymalısınız, çünkü gayet açık ki sizden çok daha cesurlar. gerçek ugandalı onuru, yozlaşmış bir hükümetin ellerinde taciz, işkence ve cinayete kurban giden lgbt bireylere yönelik baskıya karşı ayakta durmaktır.”

http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=12100
yapılan en doğru hacktir. tabi bu çözüm müdür? değildir. adamlar ellerinde bu geliyorsa bunu yapıyorlar, peki dünya nerede? insan hakları nerede? uganda da doğal kaynak yok anladığım kadarıyla, yoksa yer yerinden oynardı.