üniversite yemekhanelerinden tuzun kaldırılması

zaten yemekhane yemekleri için ek olarak tuz kullanmadığım için beni ilgilendirmeyen uygulama.
önleyici ve koruyucu hizmetlerde çuvallayan sağlık ve gıda-tarım bakanlıklarının işgüzarlığıdır.
o noktaya gelene dek, millete kanser yediren gıda firmalarıyla uğraşsınlar....

(bkz: şov yapmak)
(bkz: dostlar alışverişte görsün)
öyle mi olmuş eğer olmuşsa çok güzel bir uygulama olmuş.. zararlı mı zararlı bir madde. gençler sağlığına dikkat etmeli :)
günlük tuz ihtiyacı tam dolu iki ya da üç çay kaşığı civarındadır. hiç tuz almamak da sağlıksız bir durumdur, bol tuzlu yemekte. ama tuzluğu kaldırıp yemeklere de tuz atmazlarsa ööeeeh derim. cebinizde ufak kağıt tuz paketçikleri taşıyın sayın öğrenci arkadaşlarım.
geçen sene de böyle bir haber ortaya atılmıştı ve bir süre uygulanmıştı ama tekrar eski sisteme geçilmişti. o yüzden yine aynı şey olur diye düşünüyorum. gerçi pek fazla tuz tüketmeyen biri olarak umursamadığım bir durum fakat tuz, vücudun sıvı dengesi için önemli bir bileşik. o yüzden hiç tüketilmemesi de yanlış. 6-8 gram ideal. (bkz: gerekli bilgileri verdiğime göre ben gidiyorum) *
tuzdan tuza fark var dedirten başlıktır. senin kaliteli tuz üretemiyor olman hata. şekerde de aynısını yapıyorsun. sen mcdonald's veya burger king gibi gıda firmalarının japon tuzu denilen tuzu kullanmalarına izin ver, piyasaya sok sonra böyle şovlar yap.

(bkz: yer mi anadolu çocuğu)
üniversiteyi bitirdiğime şükrettiğim sözde sağlık uygulaması, herkes tuzluk taşısın yanında.
mezun olmamış olsaydım okula giderken evden tuz getireceğim durumdur. ben ki akşamdan menüye bakıp çorbasına göre yanında limon götüren insanım-limon suyu dedikleri pis şeye karşıyız!- sen benim tuzumu mu keseceksin?