walkman

eski bir müzik çalar.böyle dikdörtgen,içine kaset koyar dinlersin.kulaklık genelde hemen bozulurdu.kulaklıksız aylarca beklerdi o alet.ilkokuldayken babama zorla aldırmıştım,hatırlıyorum.yıldız tilbe kasetini koyar koyar dinlerdim.şarkıları tekrar başa ya da ileri sarmak tam işkenceydi.

biz büyüdük ve düzeldi lan valla dünya.ne boktan şeydi onlar..
tv kumandasından pilleri çalıp çalıp walkmanime takardım. ilk kasedim metallica the black albumdü. istanbula her gidişinde dayımdan isterdim bir albüm. hala saklarım kasetlerimi bebeklerim onlar benim *
sony marka olanlar en çok ilgi görenlerdi. bele takılırdı genelde hava atmak için. sonrasında discman ler çıktı. devamında minik mp3 playerlar falan çıktı da kurtulduk neyseki.
üniversitedeyken entel tabir edilenlerin adamıngözüne gözüne sokarak dinlediği cepte taşınan pille çalışan dinleti aleti..
walkman ,cd player ,mp3, mp4 versiyonları ve ipad mediaplayer... teknoloji ile değişim gösteren ve ilerleyen aletlerin atasıdır ,eskinin en havalı kasetçalarıdır.
ileri/geri sarmak yavaş ve pili çabucak bitirici olduğundan; kaseti çıkarıp, kalemi tırtıklı yere geçirmek suretiyle havada döndürerek sarıp walkmanimizden tüm gün faydalanabilirdik.