whatsapp

son görülmemi iyiki kapadım diyorum.
son güncellemesi ile birlikte video konferans 8 kişiye çıkarılmıştır.
son görülme zamanı ve çevrimiçi bilgisini kapatması ile bugünün gündemindedir.

edit: şimdi tekrar görünmeye başladı. bir sorun vardı belki de, çözdüler.
son görülmeyi uzun zamandır kapalı kullanıyordum ancak çevrimiçi bilgisinin kapatılması içimi bir miktar burkmuştur. çevrimiçi yazısını ekranda görünce karşındaki uzakta olsada orada olduğunu bilmek güzeldi.
telegram gibi bi uygulama varken halen kitlelerce yoğun olarak kullanılıyor olması bende hayret uyandıran bir uygulamadır
arızaya bağlı elektrik kesintisi gibi gitti geldi.marc zuckerberg'in çevrimiçi görünmeden halletmesi gereken özel bir işi vardı.
son olarak rekabet kurulu whatsapp'ın gizlilik sözleşmesi dayatmasına karşı re'sen soruşturma başlatmış. fırsat bu fırsat deyip whatsapp, facebook ve instagram üçlüsüne erişim engeli gelirse şaşırmayalım.
ayrıca soruşturma sonuçlanana kadar, yeni kullanıcı sözleşmesini daha önce bir şekilde onaylamış olsanız bile, verileriniz eski sözleşmeye göre kullanılacak.
yeni gelen güncelleme ile attığımız nudelara göre kategori belirleyip pornhub ve seancody'ye yönlendirilecekmişiz. iyi bari.
bugün uygulamasının hikaye kısmına "abicim mesajlarınızı okuyamıyor, resimlerinizi göremiyor, nerelere gittiğiniz bilemiyor ve bunu da facebook'a vermiyorum" diye paylaşım yapan chat programı.

tamamen eğitim amaçlı olan eba'yı internet kotasından yemeyecek şekilde kullanıma açmayan devlet gitmiş bu uygulamaya rakip olabilecek yerli uygulamaları kotasız kullanım için operatörlere baskı yapıyor. yani ya birilerinin cebi dolacak yada kişisel verilerimizin peşine yüzde yüz yerli kişisel bilgi hırsızları düşüyor diye yorumladım.

şahsi fikrim evet her uygulama bir yerlerden bilgilerimize erişiyor. bundan kaçmak hakikaten zor. fakat türkiye'de yaşıyorsan kişisel verilerine türkiye'nin ulaşması daha endişe verici olmalıdır. aynısı diğer ülkeler için de geçerli. sözgelimi amerika'da yaşayan bir insanın kişisel bilgileri türkiye'nin daha az işine yarar.

yok önüne geçmiyoruz bilginin, gidici bu diyorsanız da ben bilgilerimin homofobik, eşcinselliği hastalık / sapıklık / ahlaksızlık olarak gören bir ülkenin elinde olmasını daha endişe verici buluyorum.

bir diğer nokta da sözüm ona şer odakları bilgilerimizi çalmak istese çalma konusunda zorluk yaşayacaklarını hiç sanmıyorum. bakın üç beş çapulcu yerli gsm şirketlerinin veri tabanlarından 50 milyon kişinin kimlik, adres ve tc bilgileri çalıp internette yayınladı. yarın öbür gün daha mahrem bilgileri de çalıp yayınlayabilirler. demek sadece bilgiye erişim değil bilgiyi başkasından koruyabilmek de maharet, tecrübe, bilgi birikim istiyor.

kaynaque:https://eksisozluk.com/50-milyon-kisinin...
kaynaque: https://www.cnnturk.com/turkiye/milyonla...


(bkz:whatsapp da çalıyor ama hizmet ediyor)
(bkz:yiyorlar ama çalışıyorlar)
firma tarafından yeni kullanıcı sözleşmesinin son kabul tarihi 8 şubat 2021'den 15 mayıs 2021 tarihine ertelendi.
bakalım geri vites devam edecek, gidenler geri dönecek mi?
en yaygın mesajlaşma programı olduğu sürece yenisini aramayı neden düşüneyim ki ?
  • /
  • 5