yakışıklı eşcinsellerin heterolarda yarattığı çıldırtıcı panik

eşcinsellerin neden yakışıklı olduğunun tarihsel ve kalıtımsal sebeplerini bilememekle beraber, son zamanlarda bilhassa hetero beyler arasında "ulan nasıl gay olmuş bu peh benim bile veresim geldi oy oy oy" gibilerinden iç çekişler görüyorum. eşcinsellerin yakışıklılığı ve çekiciliği ile hetero bayanları da ellerinden alacağına yönelik homofobik bir tez geliştirmişler sanırım. yalnız ciddi manada bakanı kör edecek yakışıklılıkta bir gay nesil var, eh kendini çirkin bulan haliyle komplekse mi giriyor nedir bilemedim anlamadım ki.

bunca şeyi hetero bir beyin, yakışıklı bir gay görünce ona hallenmeye çalışması ve arkasından nefret kusması üzerine yazdım. öylesine objektif bir durum ki aslında kendi yorumumu bile katmaya gerek kalmadı. beğenme ve nefret etme gibi iki duygunun iç içe geçmesinin bünyede yaratacağı hasar da aşikar. beğen de kurtul olm.*. evet beyler yakışıklıyız ve tehdit unsuru olarak görülüyoruz sanırım. sokaktaki vatandaş üzerinden gidersek durum bu.*
bakımlı bir yüz ve beden, kendine has aurası, kendine olan özgüvenin dışarı fışkırması ve bazılarının da kaslı vücutlarıyla heteroları çıldırtmaları mümkündür. gaylerin çoook yakışıklı bulunduğunu da hem reel hem de sosyal ağlarda sık sık okuyorum görüyorum. hatta gay pride'a gayleri yakından görmek isteyen kızlarla da tanışmışlığım vardır. "ayy çok yakışıklılar yeah" laflarını sık sık duyabilirsiniz.
o panik var tabi, kıskançlıktan mıdır beğenip kendine yedirememekten midir bilemem ama ikincisi gibi sanki. sonuçta kız olsam verirdim diye kalıplaşmış bi söz var, adam vermek istiyor ama 'kız olsam' diyerek 'toplum uygun görse' demek istiyor.

(bkz: kız olsam verirdim diyen sevimli heteroya kız olmana gerek yok diyememek)
şöyle ki- gay men will marry your girlfriends :
çoğunlukla eşcinsellerin uydurması gerçekte olmayan bir panik.şahsen bir eşcinsel olarak ortama taş gibi kadın geldiğinde herhangi bir panik yaşamıyorum.dolayısıyla heteroseksüel erkek neden panik olsun onu da çözebilmiş değilim.
kadın bir arkadaşımın eski sevgilisi bu paniği yaşamıştı sanırım. kıskançlık krizlerine girmişti şerefsiz. freud'a iman edesi geliyor insanın. eşcinsel arzuları ile barışık olmayan ve inatla bastıran heteroseksüel krizi de olabilir.
kendinin yakışıklı olduğunu varsayan gayin açtığı başlık. gaylerin büyük çoğunluğu böyle herhalde. he yakışıklısınız tamam, bütün sorun da bu zaten amk. hetero niye panik yapsın, tamam gayler genelde yakışıklıdır gibi bir yanılgı ve genel bir algı var ama bu onları çıldırtmıyor aksine rakip azaldı diye seviniyorlar. ayrıca sizin yakışıklı tasvirinize de hayranım. bok var yakışıklılıkta, genel kabul gören yakışıklılığa sahip olunca başka hiçbir niteliğe gerek kalmıyor değil mi. yani sırf 'ben yakışıklıyım ve bunu herkese duyurmak istiyorum' diye açılmış başlık. ayrıca insanları bu şekilde kategorize etmek doğru değil. yakışıklı sıfatı çirkin sıfatını doğurur. tamamen kişisel olan şeyleri toplum aklıyla ele almak ne kadar doğru. birine şahsi olarak yakışıklı de, ama bunun genel olduğunu söyleyemezsin. birine çirkin diyemeyeceğin gibi yakışıklı gibi bir kavramın da varlığını sürdürmesini sağlamamanız gerekir. öyle yanlışsınız ki.

aklı tiple bozmak, insanları tipine göre yargılayıp o şekilde sohbet etmek, ilişkiler kurmak ne kadar ahmakça.
bunu görünce çıldırıp paniklemek yerine halime şükrediyorum: