eski sevgili

iç sızısıdır. ama genellememek lazım, bazı eski sevgililer insanın hayatında "ya hani vardı ya benim bi ayağı kokan" kadar yer bırakır, adı sanı kalmaz. espri malzemesi olur belki. gitmesine sevinilir.

ama kimisi vardır ki, gittiği günden itibaren insanın kalbine bir sızı olarak yerleşir, bıkmadan sızlar. görsen de görmesen de, stalklasan da stalklamasan da, o ara biriyleriyle yatıp kalksan da hayatına birileri girip çıksa da o sızı kesilmez. "kıskanmasaydım bitmez miydi?", "kilo verseydim gitmez miydi?" diye beyniniz kendini yer. gözünüze çok daha vasat görünen ama ilişkileri tıkırında giden insanlardan sizi nefret ettirir. üzerinden aylar da geçse hem mutlu olsun istersiniz hem de bir başkasıyla çok mutlu olması ihtimalinden utanarak korkarsınız.

hiçbir şeyden değilse bile bir daha kimseyi onu sevdiğiniz kadar sevemeyecek olmaktan korkutur, eski sevgili. üzerine bu kadar atılıp tutulmasa, anısına biraz saygı duyulsa daha iyidir. demet akalın olmaya kasmanın gereği yoktur.
bu kadar olgun davranmana, büyüdüğünü anlamana ve artık ne istediğini bilmene yardımcı olmuş olan mahlukat.
gece gece güldürendir. facebook'dan gelen mesaj isteğine baktım, 2-3 ay önce ayrıldığım bir adam "beni silmissin"* yazmış, ne yani farmville'den inek göndermeye devam mı edecektim aq?
iki yıl geçmiş üzerinden adamın suratını unutmuşum hatta adam evlenmis ( bir kadınla ) ruh hastası neden hala " allah belani versin seni sevdigime lanet olsun " diye mesaj atar ki varoş beyin baska baska numaralar alıp! ay siz siz olun sevgili yapmayın.. ne yapacak laaaan siz seviyorsunuz diye bamya mi yiyecek her gün aşık oldufunuz insan .. seviyorsanızda sessizce sevin ugrastirmayin insanları uzaklastirma karari adliye karakol cart curt of
ansızının karşına çıktığında ne yapacağını bilemediğin yanında sevgilisi olduğunu farkettiğinde vay anasını yazıklar olsun dedirttikten sonra yeni sevgilisini gözünün önünde öpmesidir
  • /
  • 5