eski sevgili

ikiye ayrılır bu olgu,
1. bellir bir zamandan sonra adı sanı bile hatırlanamayan hatta siması bile tam olarak çıkarılamayanlar bu grupta ki arkadaşların çoğunluğu çerez olarak gelip hayatınıza girmiş ve büyük olasılıklada bir iki takılma (koli) sonrası paketlenmiş ve/veya paketlemiştir... bunların çoğalması sonucu isimler birbirine karışır eski çapkınlık günlerini yadettiğiniz konuşmalarınızda arada "yok lan o diğeriydi" diye karıştırmalarınız bile olabilir.
2. asla unutulmayan ve unutlması yasak olanlar, bunlar hayatınıza kazık çakan kişilerdir ama bu ikinci grup ilk grubun aksine bırak adını unutmayı onunla yaşadığınız saniyeleri bile seneler sonra hatırlarsınız ama bu sevgili(ler) sayısı hayatınızda iki bile olamaz özeldir güzeldir.

eski sevgili ile arkadaş olunmaz olayına gelirsek, gerçekten sevdiysen evet asla olmaz.....
tanım: bu güne kadar yazmadığıma şaşırdığım başlık.

tanımdan geçip mevzunun özüne gelirsek hadi lan ordan nasıl içimi dökmemişim buraya dedirtmiştir bana. şimdi herkesin hayatta bazı dertleri vardır, çatıştıkları vardır vs. ama işte bu var ya bu, insanın en büyük çatışmasıdır. sosyal baskılardan ötedir, kim olduğunu anlatmaya çalışırsın ya birilerine o ilk isyanda sanarsın en büyük mücadelen o, ama arkadaş bu başkadır, senin kim olduğundan ötedir, kendi o kişisel çatışmalarını bıraktırır köşeye, kim olduğundan ziyade kime ait olduğunu daha kendin kabul edemezsin, birde yetmezmiş gibi bunu açıklaman gerekir. heleki onun etrafında hayat değişip sen hala aynı nokataya takılıp kalmışsan ve gözünün içine baka baka hayatının değiştiğine tanık oluyorsan mecburen, ve o hala hayatını değiştirmeye devam ediyosa, birde üstüne üstlük zora düştüğünü gördüğünden bir süre sonra arayıp kötüyüm diyorsa ve sen haal peşinden koşuyorsan, birde kimseye söyleyemiyorsan bitmişsindir arkadaş.

bu işler o kadar boka sarabilirki kimsenin yüzüne bakamıcak bir hal alabilir, zaten sen kendini kabul ettirmemişken kim olduğuna dair, bir de bununla yüzlüşmek zorunda kalabilirsin (burada yazar kendi salaklığından bahsediyor). aradan bi şekilde yıllar geçer, sen zaten o güne kadar kabul edilmemişsindir birde hala akıl ondayken kabul etmeye yatkın olanada çok güzel bırak bi diyip yol verirsin.

velhasıl mevzuyu uzatmak istemiyorum, uzak durulması gerekir, gitselerde gittiğini bilmek lazım gelir. (yazar burda duygusal olmaktan içini dökmekten bir şekilde kaçıyor, en azından deniyor.)

ps1: işbu entryde son duble ve son sigara ile gelen etkiyle varolan isyanında etkisi vardır.

ps2: ps1 de anlatım bozukluğu var ben de farkına vardım ama idare edin artık.
yerine kalbinde ondan daha çok yer eden biri gelmediği sürece unutulmayacak kişi ya da kişilerdir.
4 günlük olanı bile unutulmuyor.
yani şahsen ben unutmuyorum , iyi ya da kötü insan unutmak için sevmez.sevmediğim biriyle sevgili olduğum dönemler de olmuştu ama onlar bile bir dersti benim için.pişman mıyım? hayır.

arkadaş da olunuyor bu insandan, ama ne kadar rasyonel insanlar olduğunuza bağlı.duygularını kontrol edebilen iki insan arkadaş kalabilir.


en önemlisi de eski sevgilinin arkasından kötü konuşmamaktır ne yapmış olursa olsun.çünkü bir zamanlar senin sevdiğindi o , kendi sevgin adına kötü konuşmaman gerekir.ayrıca önemli bir şey söyleyeyim sana sevgili ayıcık , eski sevgilisinin arkasından kötü konuşandan hayır gelmez.uzak dur.
sabah akşam sözlükte ki entry lerini kovaladığım insan.olmuyo küfrediyorum.
eski bir şahış. sevgilinin eskisi yenisi olmaz, sevgilidir veya değildir
gençliktir.

ayrıca ;

acaba başlığın altında sıralanmış entrylerin, birden fazlasında aynı kişiden bahsedilmiş midir diye düşünmeden edemediğim adam.
geri dönmek isteyen fazlaca trip atan ama aslında iyi bir insandı vay be 5 ay önceymiş sanki hiç yaşanmamış gibi
yeni sevgili bulunca 'hımss, hımmsss hiçte bi kerem. benim sefgilim var. çok sefiyoruz birbirimizi' diyemeyip; yanıyorum yandım, bir ayı hortumuyla söndürsün beni minvalinden mesajlar atan kişidir.
sizden ayrılma sebebi olarak gösterdiği, çok kıskandığını söylediği arkadaşlarınıza ayrılık sonrası yazabilitesi yüksektir. hani onlara nefret kusarken, hayatından çıkar, tüm ağlarından sil diye yırtınırken şimdi birden bire onlarla kanka, koli, buddy olma merakın niye ki şimdi. harbi mal dolu piyasa.
evleniyorum der seni bırakır
kariyerime devam etmem lazım der bırakır
sen daha iyilerine layıksın der bırakır
senden başkasını gözüm görmüyor der bırakır
ama arkasından gözyaşı ve kalp sızısı bırakır farkında bile olmaz
kendini ilk adadığın insanın buna değecek olması çok önemlidir.
hele ki arada yaş farkı epeyse ve sana herşeyin en iyisini vermeye çalışıyorsa/çabalıyorsa öpülesi,tapılası insandır.
ve işi için şehir değiştirip aramızda mesafeler var diye seni terkeden insandır.
bazen iyi hatırlanıp bazen yavşak herif ya diye kulaklarını çınlattığımız insandır.
bazen insandır,bazen insan üstüdür,bazense bit kadar değersizdir.
yatakta basıldıysan yada bastıysan kötü bı final.ama ilişki tukenmışse vede konusarak ayrılmıssanız (bi taraf için illa ki zor olcak) ayrılığı kabullenmek daha iyi bı fınal.sevgili olmak ile hayatı paylaşmak farklıdır.yani eski sevgililerimden görüştüklerim var.bundan dolayıda memnunum.bana göre '' eğer bır ınsanı kaybetmeye gerek yoksa,eski yada yenı sevgili olmasına gerek yok''.ha bu arada eğer yatakta basmadıysanız arkadaş kalma ihtimaliniz daha yuksek
benim gibi çözüm odaklı birini bile çileden çıkartabilmiş şahıstır. çalıştığı firmada mobbing manyağı olup, sinirini evde çıkartan ayıdır. en iyi lokantaya götürdüm diye artislik yaparken, tüm yemek boyunca gözünü ekrandaki maçtan ayırmayan tiptir. sinir oldum yine.
iç sızısıdır. ama genellememek lazım, bazı eski sevgililer insanın hayatında "ya hani vardı ya benim bi ayağı kokan" kadar yer bırakır, adı sanı kalmaz. espri malzemesi olur belki. gitmesine sevinilir.

ama kimisi vardır ki, gittiği günden itibaren insanın kalbine bir sızı olarak yerleşir, bıkmadan sızlar. görsen de görmesen de, stalklasan da stalklamasan da, o ara biriyleriyle yatıp kalksan da hayatına birileri girip çıksa da o sızı kesilmez. "kıskanmasaydım bitmez miydi?", "kilo verseydim gitmez miydi?" diye beyniniz kendini yer. gözünüze çok daha vasat görünen ama ilişkileri tıkırında giden insanlardan sizi nefret ettirir. üzerinden aylar da geçse hem mutlu olsun istersiniz hem de bir başkasıyla çok mutlu olması ihtimalinden utanarak korkarsınız.

hiçbir şeyden değilse bile bir daha kimseyi onu sevdiğiniz kadar sevemeyecek olmaktan korkutur, eski sevgili. üzerine bu kadar atılıp tutulmasa, anısına biraz saygı duyulsa daha iyidir. demet akalın olmaya kasmanın gereği yoktur.
bu kadar olgun davranmana, büyüdüğünü anlamana ve artık ne istediğini bilmene yardımcı olmuş olan mahlukat.
gece gece güldürendir. facebook'dan gelen mesaj isteğine baktım, 2-3 ay önce ayrıldığım bir adam "beni silmissin"* yazmış, ne yani farmville'den inek göndermeye devam mı edecektim aq?
  • /
  • 5