yaşam koçu

aldığı bi kaç kıçı kırık eğitimle hayatınıza yön verip paraya para demek istemeyen insanların umut kapısı.

özünde insanın kendi başına karar verme yeteneğini iyice körelten, kişisel ve sosyal hayatında karakterini yok sayan aşağılayıcı bir durudan yararlanan insanlardır. eğer insanlara ciddi manada yaşam koçluğu yapabilecek birileri varsa bunlar da uzman eğitim almış * psikologlardır. ama hiç bir psikiyatrist veya psikolog bu işe kalkışmaz. bunun yerine sizin kendi duygusal ve sosyal sorumluluklarınızı bilip bunların üstesinden gelmeniz için size yardım ederler.
bu bi nevi sizi tedavi etmek yerine her gün gel benden parayla ilaç al demek gibi birşeydir.ki daha korkunç tarafı bu adamların doğru düzgün bi psikolojik eğitimleri de yoktur. özgüveni yüksek gerizekalı heriflerdir bunlar...

birinin sizinle bi ilişkiye başlamadan önce ya da evlilik teklifini yapmak için yaşam koçundan müsade istemesi size hangisiyle evli olduğunuzu düşündürmeyecek mi?
yaşam koçluğu eğitimi alan bir arkadaşım bana bir seans yaşam koçluğu yapmıştı, kabaca sana doğru soruları sorarak senin kafandaki isteklerini, heveslerini, korkularını, dertlerini açığa çıkartarak, senin kafana, düşünce yapına bir ayna tutmak. aslında fena birşey değil, azıcık psikoterapi, azıcık mentorluk karışımı birşey, ama mucizevi değil, öyle bir seansa gittim, hayatı sorguladım olmuyor.

benim de eşcinsellere yaşam koçluğu yapma hevesim var, niş bir alan, bu konulara ilgi duyuyorum, insanlara yardım etmekten de hoşlanıyorum, bi ara zaman ayırıp yapmaya niyetliyim. yolunu arayan gey kardeşlerimize yardım edeceğim inşalla
2 haftadır üstüne araştırmalar yapıp çalıştığım konu. kursları var türkiye'de fakat bilimsel bir dayanağı yok. kurslarını veren kişilerin meslekleri de önemli fakat türiye'de bu kursu adam gibi veren yeterli donanıma sahip birini bulamadım sanırım. yurtdışında daha destekli kursları mevcut.
hepimizin çevresinde vardır bunlardan, kıymetlerini bilelim.
ilk önerileri ise: abi seviyosan git konuş bence.

sonuç: kurbanda yaşam koçu kesip kavurma yapıp yemek.

ortamlarda havanız da olur: biz onu yedik. *
kapitalizmin, istihdam sorununa yönelik ibretlik çözümlerinden biri.
malum, çok parası olanların para harcayacak yeni harcama kalemlerine, parası olmayanların ise kendilerine para akıtacak kerizlere ihtiyacı var.