yaşam koçu

yaşam koçluğu eğitimi alan bir arkadaşım bana bir seans yaşam koçluğu yapmıştı, kabaca sana doğru soruları sorarak senin kafandaki isteklerini, heveslerini, korkularını, dertlerini açığa çıkartarak, senin kafana, düşünce yapına bir ayna tutmak. aslında fena birşey değil, azıcık psikoterapi, azıcık mentorluk karışımı birşey, ama mucizevi değil, öyle bir seansa gittim, hayatı sorguladım olmuyor.

benim de eşcinsellere yaşam koçluğu yapma hevesim var, niş bir alan, bu konulara ilgi duyuyorum, insanlara yardım etmekten de hoşlanıyorum, bi ara zaman ayırıp yapmaya niyetliyim. yolunu arayan gey kardeşlerimize yardım edeceğim inşalla
2 haftadır üstüne araştırmalar yapıp çalıştığım konu. kursları var türkiye'de fakat bilimsel bir dayanağı yok. kurslarını veren kişilerin meslekleri de önemli fakat türiye'de bu kursu adam gibi veren yeterli donanıma sahip birini bulamadım sanırım. yurtdışında daha destekli kursları mevcut.
hepimizin çevresinde vardır bunlardan, kıymetlerini bilelim.
ilk önerileri ise: abi seviyosan git konuş bence.

sonuç: kurbanda yaşam koçu kesip kavurma yapıp yemek.

ortamlarda havanız da olur: biz onu yedik. *
kapitalizmin, istihdam sorununa yönelik ibretlik çözümlerinden biri.
malum, çok parası olanların para harcayacak yeni harcama kalemlerine, parası olmayanların ise kendilerine para akıtacak kerizlere ihtiyacı var.