yeni başlayanlara sigara tavsiyesi

ben birkaç kere başlamayı denedim ama tadı çok kötü.
geçen gün iş arkadaşlarım sigara molasına çıkarken bana da versenize bir tane dedim çünkü bütün güzel muhabbetler sigara molalarında dönüyormuş gibime geliyor. ama verdikleri sigara çok ağırdı. bitirmekte zorlandım hatta gözlerim yaşardı.
alışana kadar önerebileceğiniz hafif sigara var mı? eskiden mentollü alırdım gay bara falan gideceğim zaman. tek gittiğim için sanki arkadaşlarım içerde dans ediyor ama ben sigaraya çıkmışım gibi bir hava yaratırdım. ama şimdi uzun zamandır gay bara gitmedim ve bir baktım ki mentollü sigaralar yasaklanmış. var mı şöyle sert olmayan sigara önerisi, olan?
(bkz:marlboro touch blue) aslen arkadaşlarımla aynı frekansı yakalayayım diye sigaraya başlamış biriyim. tabii ki başka sebepler de vardı. özellikle de o dönem içimden kopup giden şeylerin yerini dolduracak bir kaçamak arayışı. ama yine de asıl sebebim arkadaş ortamına uymaktı. şu anda sevmediğim bir alışkanlığım olarak devam ediyor. çoğu sigara aşırı ağır geliyor bana ve içemiyorum. sindirim sistemimi adeta mahvediyor. morlboro touch blue bu konuda favorim. tabii mutlaka çayla içmeye çalışıyorum sigaramı. yoksa her sigara az biraz ağır geliyor bana.
bu arada, bazı insanlar marlboro olsun parliament olsun, daha ağır sigaralar olduğunu söylüyor ama ağırlık anlayışlarını ben hala çözemedim. bana göre ağır sigara içimi olmayan, sindirim sistemini mahveden sigaradır. marlboro bu açıdan en hafif sigara markalarındandır. marlboro touch blue ise favorimdir.
(bkz: parliament aqua) vardı, arkadaşım içerdi. o da gerçekten içimli sigaraydı ama kalktı maalesef.
(bkz:en içimli sigara)
(bkz:arkadaş ortamına uymak için sigaraya başlayan insan tipi)
(bkz:özentilikten sigaraya başlayan insan tipi)
önerilen sigarayı aldım ama aldığıma pişman oldum. 17 tl miş fiyatı. oha dedim resmen.
yanlış anlaşılmak istemem çok şükür durumumuz var ama bir sigaraya da bu kadar para vermek kerizlik bence.
günde 17 lira versen ayda 500 tl yapar. az değil bence.
öncelikle sigarasız da pekala muhabbet edebilir insan. ha illa ortamı uyayım diyorsan aydan aya bir iki kez içerek eşlik edersin, otlanırsın. dolayısıyla bu durumda da sigara markası fark etmiş olmuyor otlandığın için.

marlboro touch blue diyen yazar arkadaşa selamlar. iyi ciğer varmış bedava verseler içemem. kesinlikle cevabı marlboro touch blue olmayan sorunsaldır.

winston blue içmeni tavsiye ederim. hem hafiftir hem de fiyatı ortalamadır. son olarak da başlama sebebin bana pek doğru gelmedi.
sigara başlangıcı için tavsiye vermekten ziyade, ilk başlama serüvenleri ile ilgili olarak şunları söyleyebilirim, bir sigaranın ilk yakıldığı andaki yaydığı o güzel koku aşırı derecede cezbetmektedir.
annem bile ne olur sürekli yeni sigara yaksanız, devam etmeseniz diyor.
o koku çok başka bir şey ya.
yeni başladıysa
bir açıdan içilmemesi tavsiye edilir!

paketi masa üstüne bırak ve uzaklaş içmesini bilen içsin. bu da işin esprisi tabi.
ben lucky strike ile başlamıştım. sonra bıraktım.
tek tavsiyem içilmemesidir.
(bkz:arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)