zengin piçi

en şanslı ötekileştirilen gruptur kannımca *

romantik fakirlerin dışladığı ama içten içe bir o kadar da yakın olmak istediği insanlara verdiği ortak addır, zengin piçi. görgüsüzlüğüyle ve sindirememişliğiyle bu sıfatın hakkını veren zengin bir grup olsa da, bu sıfatın doğmasının asıl sebebi bu grup değil, romantik fakir samimiyetsizliği ve ezikliğidir.
kısaca zp olarak anılan babadan ve/veya anneden şanslı genç insan. para ile arası iyi olan, harcayan fekat ne başarısız olan, mutlu olmak için yaptıklarının sonucunda mutsuzluğa varan insan.
tamam para mutluluk getirmiyor ama bmw de ağlamak bisiklette ağlamaktan daha rahat demiş biriside kimdi unuttum, tolstoyunda zengin piçi olduğunu düşünürsek e topraklarını da köylülere dağıttığını düşünürsek piçinden piçine değişiyor demek ki
maazallah üniversite sınavında başarısız olup devlet üniversitesine giremeyince özel üniversiteye giden kişilerin pek çokları nazarında sıfatı olan terim.
romantik fakirlerin yeşilçam öcüleridir. ağızlarıyla kuş tutsalar da romantik fakirlere yaranamazlar. örneğin bir insanın "benim babam hamal" demesi romantik fakiri gözyaşlarına boğar ve "vay anasını hem fakir hem gururlu babasının yaptığı mesleği de saklamıyor canım benüm" diye yorumlar, öte yandan başka bir insanın "benim babam müteahhit" demesini "merhaba, babam zengin diyo resmen orospu çocuğu" şeklinde yorumlar. halbuki 2 denek de sadece kendini tanımlarken dürüst davranmıştır. gel de bunu romantik fakire anlat.
hırsızın oğludur.bu dünya da kimse çalmadan çırpmadan başkasının hakkını yemeden çok zengin olamaz.kendi emeğimle kazandım,yükseldim,fırsatları değerledirdim gibi yalanları severler.sabancı gibi bir fakirlikten gelip büyük imparatorluk kurmak hayaldir.sabancı da yalancıdır ve hırsızdır tıpkı diğer büyük holding aileleri gibi.
zenginleri eleştirmek zengin piçi demek aptal fakirlerin yaptığı hareketlerdir.a benim salak yavrum git senden senin babandan dedenden çalınanı al.

bir ütüyopya:
http://galeri.uludagsozluk.com/r/zenginl...