1. sokak sanatçıları festivali

2 - 3 haziran 2012 de marmara forum ve forum istanbulda düzenlenecek festivaldir.
türkiye’nin ilk uluslararası sokak sanatçıları festivali 2-3 haziran’da marmara forum ve forum istanbul’da başlıyor. dünyanın dört bir tarafından, 12 farklı ülkeden gelecek olan uluslararası sokak sanatçıları bu festivalde buluşuyor.

marmara forum ve forum istanbul, sanatseverleri sokak festivalinde bir araya getiriyor. londra covent garden’da, paris’te opera meydanı’nda rastladığınız ve hayranlıkla izlediğiniz

sokak sanatçıları 2-3 haziran’da istanbul’da bir araya gelecek.

marmara forum ve forum istanbul renklenecek

marmara forum ve forum istanbul, farklı ülkelerden alanında profesyonel ve dünyaca ünlü sanatçılara ev sahipliği yapıyor. gerçekleşecek 17 performanstan; 7 kez guiness rekorlar kitabına giren, sokak performansları dünya şampiyonu avustralyalı space cowboy; göz kapakları ile ağırlık kaldırıp, en fazla sayıda kılıcı yutacak. ispanya’dan gelecek olan fabian gaete maurire ise 3 dakikada parmaklarıyla portre çizecek; cam bardakla müzik yapan dünyaca ünlü çek asıllı petr spatina muhteşem gösterisiyle misafirleri büyüleyecek. 1968’den beri kukla gösterileri gerçekleştiren ispanyol daniel loeza kurbağa piyanist ile farklı bir gösteriye imza atacak. internette milyonlarca kez tıklanma rekoru kıran aynı anda birçok müzik aleti çalan tek kişilik orkestra cigo ise neşeli bir show gerçekleştirecek.

meksika’dan avustralya’ya, isveç’ten ispanya’ya kadar dünyanın dört bir tarafından gelen sanatçıların 2 gün boyunca sergileyeceği performansların yanısıra, kabare gösterileri, karikatür çizimi ve pandomim gibi daha bir çok gösteri de bu festivalde olacak.

2-3 haziran’da forum istanbul ve marmara forum’un açık otoparkında gerçekleşecek daha önce hiç görmediğiniz bu muhteşem performansları kaçırmayın!

kaynak: marmara-forum.com.tr