format atmak

eskiden büyük gerilimlere neden olan bilgisayarı biçimlendirme olayı. şunu mu seçeceğim, hangi tuşa basacağım hangi seçenek derken gerildim ya la demenize neden olurdu, oysa şimdi öyle mi. dvdyi tak kur. bu da pek bir yavan olmuş ya neyse, nerede o eski format atmanın hazzı. birisi bilgisayara format atıcam bu gece ben dediğinde, hadi ya derdik, öyle bir havası olurdu ki çocuğun sanarsın odasından uzaya mekik gönderecek pezevenk, bi havalar haller tabi, ben daha önceden de attım ki olum havaları. nereden çıktı bu şimdi diyecekler için, komşunun bilgisayaına format atıyorum da. üniversite yıllarına geri döndüm, gitmeden önce çamaşır falan getirin oğlum yıkar ütülerim falan da derse tam olacak. hey gidi hey.
dünden bu yana 5 kez gerçekleştirdiğim eylem. o çok bilinen çok güvenilen toshiba saç baş yoldurdu bana, burun kıvrılan grundig * ise hiç zorlamadan işi tamamlamama sebep oldu.
bilgisayarı adam etme metodudur
gnu/linux kullanıcılarının pek az gereksinim duyduklarındandır.
nasıl yapıldığını bir türlü öğrenemediğim işlem.halbuki 12 yaşındaki çocuklar bile yapabiliyor.beceriksizim sözlük.
ssd diskiniz var ise kurulumu ve format işlemi o kadar kısa sürüyor ki. farkını yıllarca hdd kulanmış birisi olarak geçince çok net görebiliyorsunuz.