eşcinsel olduğu için aseksüel davranan insan

kendine yakıştıramadığı eşcinselliği ve eşcinsel ilişkiyi elinin tersiyle iterek hiç bir şekilde hiç kimseyle yakınlaşmayan, kendi sınırlarını aşmayan iradeli insan modelidir.
var böyle bi şey sözlük. 20 yaşımdan 28 yaşıma kadar hayatım aynen böyle geçti. kendimi kastım, biri duyar mı, biri anlar mı? 28 e geldiğimde zamanın çok çabuk geçtiğini, o şekilde mutsuz, korkak yaşayacağıma, cesur ve mutlu yaşamaya karar verdim. geldiğim durum ortada.
(bkz: motor) *
bu yaklaşımın nedeni baskıcı ataerkil kültürün bireyi yalnızlığa sindirmesi kadar, bazı gaylerin de anlayışsız davranması olabilir. ne de olsa türk toplumunda bir erkeğin homoseksüel olduğunu kabullenmesi ve bir ilişki kurması geçilmesi acı veren zorlu safhalar. bazı gay erkeklerin aseksüelliğe demir atması, gaylerin newbielere gerektiği kadar destek olmadığını ve kendilerini hiç de ifade etmediklerini gösteriyor olabilir. çoğu deneyimli gay'in bile ilk adımdan "herşey gizlilik içindeeee" diye başlaması bana ters geliyor zaten.

ortada gezenler sürekli transkadınlar olduğu sürece gaylik ve kadınsılık daha çok karıştırılacak ve nice gay kadınsı olmadığı için, kadınsı sanılacağı için, kadınsı olmak iğrenç birşey olduğu için değil, sadece kendi gerçeği olmadığı için ilişki kurmaktan ve kendin ifadeden çekinecek.
durum sadece içselleştirilmiş homofobi falan değil. bu tip davranışlar genellikle mükemmeliyetçi, snob, çekingen, içedönük ve işi yordamına göre yapmaya çalışan tiplerde oluyor. kendimden biliyorum amk kaç yaşında ilk anal seksimi yaptığımı bile söylemeye utanıyorum. çünkü bana yalan söylediler, bana yalan söylediler. uzun bir süre boyunca aşk ilişki, doğru adam, ahlak vesaire gibi yalanlara inancımı sürdürdüm. yani heteroseksüellerin ahlak yapılarını kendime uydurmaya çalıştım. o yüzden sevgili yazarlar, insanlara o homofobik bu korkak şu böyle diye yaftalamadan önce anlamaya çalışın. herkesin farklı bir olgunlaşma süreci var.
davranmaktan öte öyle olan insan (bkz: erilli karpuz)