eşcinsel olduğu için aseksüel davranan insan

kendine yakıştıramadığı eşcinselliği ve eşcinsel ilişkiyi elinin tersiyle iterek hiç bir şekilde hiç kimseyle yakınlaşmayan, kendi sınırlarını aşmayan iradeli insan modelidir.
var böyle bi şey sözlük. 20 yaşımdan 28 yaşıma kadar hayatım aynen böyle geçti. kendimi kastım, biri duyar mı, biri anlar mı? 28 e geldiğimde zamanın çok çabuk geçtiğini, o şekilde mutsuz, korkak yaşayacağıma, cesur ve mutlu yaşamaya karar verdim. geldiğim durum ortada.
(bkz: motor) *
bu yaklaşımın nedeni baskıcı ataerkil kültürün bireyi yalnızlığa sindirmesi kadar, bazı gaylerin de anlayışsız davranması olabilir. ne de olsa türk toplumunda bir erkeğin homoseksüel olduğunu kabullenmesi ve bir ilişki kurması geçilmesi acı veren zorlu safhalar. bazı gay erkeklerin aseksüelliğe demir atması, gaylerin newbielere gerektiği kadar destek olmadığını ve kendilerini hiç de ifade etmediklerini gösteriyor olabilir. çoğu deneyimli gay'in bile ilk adımdan "herşey gizlilik içindeeee" diye başlaması bana ters geliyor zaten.

ortada gezenler sürekli transkadınlar olduğu sürece gaylik ve kadınsılık daha çok karıştırılacak ve nice gay kadınsı olmadığı için, kadınsı sanılacağı için, kadınsı olmak iğrenç birşey olduğu için değil, sadece kendi gerçeği olmadığı için ilişki kurmaktan ve kendin ifadeden çekinecek.
durum sadece içselleştirilmiş homofobi falan değil. bu tip davranışlar genellikle mükemmeliyetçi, snob, çekingen, içedönük ve işi yordamına göre yapmaya çalışan tiplerde oluyor. kendimden biliyorum amk kaç yaşında ilk anal seksimi yaptığımı bile söylemeye utanıyorum. çünkü bana yalan söylediler, bana yalan söylediler. uzun bir süre boyunca aşk ilişki, doğru adam, ahlak vesaire gibi yalanlara inancımı sürdürdüm. yani heteroseksüellerin ahlak yapılarını kendime uydurmaya çalıştım. o yüzden sevgili yazarlar, insanlara o homofobik bu korkak şu böyle diye yaftalamadan önce anlamaya çalışın. herkesin farklı bir olgunlaşma süreci var.
davranmaktan öte öyle olan insan (bkz: erilli karpuz)
yazar arkadaşımızın da dediği gibi *durum sadece içselleştirimiş homofobiden ibaret değil. ben doğuda yaşayan eşcinsel bir bireyim. eşcinsel bireylerin hepsini aynı kefeye koyan insanlarla bir arada yaşıyorum. yaklaşık 7-8 ay önce aralarından gay olduğumu bilen bir kız arkadaşımla ve birkaç kişiyle kafede otururken aramızda geçen konuşmadan aklımda kalan diğer bir kız arkadaşımın "ya oğlum, eşcinseller benden daha çok kıvırtıyor yürürken." cümlesiydi. gay olduğumu bilen arkadaşımla bakışarak içten içe güldük buna. dalga geçtik de denilebilir çünkü neredeyse hiç feminen biri değilim. fakat ben erkeklerden hoşlanıyorum kızlardan değil sonuçta ama trans ya da feminen bir birey de değilim. bunu da "kızlardan değil erkeklerden hoşlanıyorum." yerine "kimseden hoşlanmıyorum ." şeklinde ifade ediyorum insanlara aksi takdirde yaşadığım yerde olumsuz sonuçlar doğurabilir bu. kısacası ben gayim ve bunu kabulleniyorum. sırf bazı kelimelerin arkasına zorunluluktan saklandığım ve millete bas bas "ben eşcinselim!" diye bağırmadığım için kendi benliğimi kabullenmemiş sayılmıyorum. kendimi koruma altına alıyorum ve birçok eşcinsel birey de aynı sebeple bu yola başvuruyor olabilir.
tanım:kendi fikrimce, gay olup biseksüel ayağına yatanlardan daha onurlu kişi
belki seksten soğumuştur.
uzun yıllar, çevrenin de baskısı ile sahip olduğu yönelimi kabullenemeyen, yönelimini duygusal anlamda asla değiştiremeyecek olsa da en azından fiziksel olarak her türlü cinsel ilişkiyi yüksek irade ile reddeden kişidir. onun için aseksüek olmak, gay olmaktan daha kabul edilebilir bir durumdur. bu ne kadar daha böyle devam eder, bilinmez.
(bkz:tecrübe)