10 sene kaybedecek yeni nesil

şu an daha da derinleşmekte olan siyasi ve ekonomik sorunların, hayatlarını yavaş yavaş yok edecek nesildir. 15 ile 25 yaş aralığındadırlar. hayatta başarılar dilerim. hepimize.
kayıp seneleri gezide depoladıkları yıllardan kullanarak biraz olsun telafi edebilecek nesildir. çünkü o nesil gezide yaşının o kadar ötesine geçti ki.
yeni olmasının dışında diğer nesillerden farkı olmayan nesildir. aynı sorunlardan dolayı 80'li yillarda 10 senesini kaybetmiş neslin şimdiki sorunların kaynağı olduğunu düşünürsek, 10 sene kaybedecek bu yeni nesil de, daha sonra gelecek yepyeni nesilin hayatını yavaş yavaş yok edecektir. eger adam gibi nesil ise kaybettiği 10 seneyi catır catır geri alacak ve daha sonraki nesillere örnek olacak nesildir. amin.
sistematik ve rasyonel düşünme ve davranma becerisi kültüreldir ve küçük yaşlarda kazanılması yeğlenir.
bu nesil, ülkenin siyasal ve toplumsal evrimini ve sancılarını gözlemleyip yorumlayacak düzeydeyse, yitik yılların maliyetini ve nedenlerini de zaten kavrayacaktır.
böyle bir durumda, kaybettirilen yılların hem hesabını sormak hem de telafisini sağlamak için mücadele edecek güce de sahip olmalıdır.

şanlı gezi direnişi, siyasetten ve özgürlükten bir bok anlamadığı zannedilen 90'lar neslinin, hiç de öyle olmadığını haykırmıştır bize!
akp'nin kara döneminin atlatılmasından sonra, yapılacak ve konuşulacak o kadar çok şey var ki aslında...