2 ekim 2014 suriye ırak tezkeresi

1 mart 2003 tarihinde, tbmm iradesinin reddetmiş olduğu "ırak tezkeresi"nden sonra, türkiye'deki muhaliflerini yok etmek için and içen abd'nin rövanşı olan bir başka tezkeredir.

bugün, 2003'deki demokratik iradeyi sergileyebilecek güçlü bir meclis profili yoktur. bugün, abd'ye direnmiş muhalifler, ergenekon ve balyoz tezgahları ve benzer algı operasyonlarıyla yıpratılmıştır.

bugün, akp, yüklenmiş olduğu misyonunun gereğini bir kez daha göstermiştir. anlayana sivrisinek saz, anlamayana sazı soksan az, derler...
sempati duyduğu parti onaylıyor ve istiyor diye ''evet abi, savaşa girelim. nedir bu insanların ışidden çektiği.'' nidalarıyla dolaşan tipleri görmemizi sağlayacak tezkeredir. ben şunu şuraya yazayım burada dursun, elleşmeyin. klasiktir belki ama ''anam senin benim yani bizim çocuğumuz, kardeşimiz gidecek bu savaşa, kararı geçiren ve öyle olmasını isteyen devlet büyüklerinin çocukları değil.''

tanım: kendi ülkesindeki söküğü dikemeyen hükumetin komşu ülkelerdeki aleve bizleri sürüklemesinden başka bir şey değildir.
ülke tarihine yeni bir hata daha eklemektir...