7 haziran 2015 genel seçimlerinin bizlere kattıkları

genel seçimler; hdp'nin barajı geçmesi nedeniyle, seçim öncesinde milyon dolar akıtılarak anket yaptırılan güdümlü anket şirketlerine asla itibar edilmemesi gerektiğinin delili olmuştur. gerçi sikleyen yoktu bu şirketleri ama yine de moral dengesi açısından bir güç olarak kabul ediliyorlardı.
seçimlerin sonuçlarından pek de memnun olmayan bir tek ben miyim? akp'nin oyunun düşmesine ve hdp'nin barajı aşmasına çok sevindim ama bu bizim için yeterli mi ki? chp ve hdp, akp ile koalisyon yapmayacaklarını söylediler. geriye mhp kalıyor ki o da hdp ile kolay kolay koalisyon yapmaz onun yerine kendisi gibi sağ bir parti olan akp ile koalisyon yapar. akp ve mhp gibi iki homofobik parti koalisyon oluşturursa bu bence hiç hoş olmaz. özgürlüklerimizi rüyamızda görürüz.
evet sevindiyseniz bir lgbt birey olarak moralinizi bozmaya geldim.aday gösterile hiç bir lgbti birey meclise girememiştir.bizlere gerçekçi olarak hiç bir şey katmadı.lakin chp ve hdpnin lgbti vaatleri inşallah yerini bulur.haklarımızı az da olsa verirler.
en azından akpnin her istediğini yapamayacak olması da iyi bir şey
koalisyon kurabilme ahlakını ve becerisini gösteremeyen bir millet, herzaman diktatörlükle yönetilmeye mahkum olacaktır...
koalisyon, güç birliğidir.
koalisyon, uzlaşıdır.
koalisyon, paylaşımdır.
koalisyon, çok sesliliktir.

(bkz: muhalefetin namus borcu)
(bkz: haziran)