adanalıyık ete göte muhabbete bayılırık

içimizdeki adanalılar'ın açıklaması gereken paranormal aktiviteli felsefe. neden et, hangi göt, nasıl muhabbet? bütün bu yanıtsız sorular cevap bekliyor.
bir el atın ey adanalılar.. çözelim şu muammayı.
bir adanalı olarak altına imzamı atacağım cümle...

ps: sebze de severim...
yani aslen adanalı değilim, burdaki 2. yılım, bir 4 sene daha buralardayım, bayağı adapte oldum yani ve arkadaşlarım tarafından "fahri adanalı" ilan edildim, ona dayanarak söylüyorum.

cümle doğrudur. tanıdığım tüm adanalılar, * ete, göte ve muhabbete bayılır.

neden et? - her zaman et yemeyi sevmişimdir fakat henüz adana'da yediğim gibi bir eti dünyanın hiçbir yerinde yemedim. * burada büyümüş insanların et sevmeme olasılığı yok bence.

hangi göt? - her göt güzeldir diyebilmek isterdim fakat hepimiz biliyoruz ki değil, adana'da * insanlar çok ince yapılı değil * böyle etli butlu, balık etli çok insan var, nitekim götleri de güzel oluyor, böyle ele avuca geliyor, sevilir tabi.

nasıl muhabbet? - bolca et yenildikten sonra * yemek sonrası rehaveti atma amaçlı, çay eşliğinde yapılan sohbetin tadından yenmez gerçekten. memleket meselelerinden tutun, meyve/sebze fiyatlarına, gönül işlerinden maç sonuçlarına kadar her şey konuşulur, çok keyiflidir.
kısaca: ekmek soğan yerik, ete para vermek
birbirimizi sikerik, göte para vermek

ayrıca (bkz: yokluğun doğurduğu yaratıcı çözümler)