adet sancısı

allahtan erkeğim dedirten yüz nedenden biri
allah kadınlara yardım etsin, bir kıvrandırıyor bu sancı denen illet ki kadın ırkına lanet diye düşünüyorum bazen.
kadının adeta bir kadın daha doğurduğu sancı. bir kadın karnım ağrıyor dediğinde yanından uzaklaşmak için en geçerli sebep. **
what doesn't kill you makes you stronger bu sebepten kadınlar, erkeklerden her zaman daha güçlüdür bir çok konuda.
acıya dayanıklılıkla da alakalı, şiddeti kadından kadına değişen ağrıdır. bazı kadınları ayda en az 2 gün saf dışı bırakır, nakavt eder yatakta yatırır. bazısının da hiç umrunda olmaz, atar bir apranax fort keyfine bakar.
ocak ve haziran ayları sırasında yılda 2 kez yaşadığım durum. yanlış anlaşılmasın, yılda iki kez adet görmüyorum. ama havalardan ve tedbirsizlikten üşütüp yılın bazı dönemleri bu durumu yaşıyorum. olduğunda o kadar fena oluyor ki ağrının birkaç saniyelik azalması insana psikolojik olarak da cenneti buldum diye düşündürüyor .
menopoza girdiğim için beni etkilemeyen sancıdır. gerçi menapozun da kendine göre götürüleri yok değil. artıları eksileri birbirini götürüyor. ama biliyorum ki afrodit olmak fedakarlık ister. o nedenle başım dik.

(bkz: menopoza giren afrodit)
sıcak bir banyo epey hafifletiyor.kekik çayı da iyi geliyor.
şiddeti kişiden kişiye değişmekle birlikte aynı kişide bile her ay farklı olabiliyor. çocukken bağırdığımı kimse duymasın diye kapıyı kapatır ağzıma havlu tıkardım. şimdi o kadarlık bir durumum yok çok şükür.
bazı kadınların fazla abarttığı mevzudur. hatta şiddetli ağrılarını ballandıra ballandıra anlatırlar sanki. bunu ulu orta paylaşmaları bana hep garip gelmiştir.
belki de adet sancısı değil başka bi şeydir o: