ahlak zabıtası

sexi olur olmaz yerde gözler önünde yaşanmaması, ticaretinin yapılmaması için görevlendirilmiş kamu görevlisi. (bkz:#5999)
birleşik arap emirliklerinde araçlarla devriye gezerken yoldan geçen kadınlara baş örtülerini düzeltmesi için uyarı veren, camilerde görüntü alınmaması için kapılarda insanların üstünde kamera, cep telefonu arayan, ezan vakti kepenkleri dükkanını kapatmayan esnafa ceza kesen devlet görevlileridir. memur kadınların kıyafetleri bildiğimiz ninjanın vakko, gucci markalı güneş gözlüğü takmış halidir.
sevgili dostum, magazin gurusu pisuvardaki siyah kil 2'nin bu aralar yıldızının barışmadığı polis departmanıdır. sonuçta tüm uzmanların dediğini yaptı, hobisini işe dönüştürdü. neden bu kadar tantana? ev basmalar falan filan...
"elalemin derdi,seni mi gerdi be adam" dediğim lüzumsuz memuriyet makamı. kimin çükü kime temas etti, kimin eli kimin cebinde gibi boş işlerle uğraşırlar alan razı veren razı size ne yemek düşer malu demekten kendimi alamıyorum.
kime göre ahlak neye göre ahlak bekçiliğine soyunduğunu konunun içinde olmama rağmen çözemediğim zabıta birimi. şöyle ki kocasından dayak yiyerek farklı erkeklere satılarak kötü yola düşen kadın vakalarında ahlak zabıtası devreye girmiyorken; iki erkek el ele tutuşunca ahlak zabıtasının konuya dahil olması çok sikimsonik. böyle bir ahlak korumacılığını kabul etmiyorum.