aids denilince akla ilk eşcinsellerin gelmesi

en tiksinç ön yargılardan bir tanesidir.eşcinselleri bilerek bilmeyerek hedef göstermektir.eşcinseller de buna çanak tutarcasına hiv etkinliklerin de boy göstermeleri daha da ilginç.
istatistiklere göre heteroseksül aidsliler eşcinseller aidslilerden fazladır.
bunu düşünmek sadece eşcinseller seks yapıyor demekle aynıdır, oysaki heteroseksüeller çatır çatır sikişirler. *
bunu düşünmek sadece eşcinseller seks yapıyor demekle aynıdır, oysaki heteroseksüeller çatır çatır sikişirler. *
aslında kısmen doğru önermeydi hastalığın yıllar öncesinde zira eşcinsel sekste hiv'den önce korunmak pekte önemli değil gibiydi ki hamile kalma gibi bir derdimiz yok ve yine zira ölümcül bir hastalık tehdidi yoktu ve bunun verdiği rahatlıkla korunma sıfırdı. ne zaman hastalık hortladı ve bilinçlenme zaman aldı işte o zaman yapıştı bu meret bizim kaderimize. heteroseksüeller her daim korunmak zorunda malum çocuk yapmamak için. ve bugün gelinen noktada hala bilinçsiz eşcinseller yüzünden oran azda olsa günah keçiliğii için bizden başkası da olmadığına göre üzerimize yapışan akla gelmelerdir.
yapılan araştırmalara göre her ne kadar hiv/aids virüsü anal ilişki yoluyla bulaştıgı bilinsede bu virüsü taşıyan heterosexüel çiftlerin daha çok oldugu bilinmektedir.
adamın yazdığı mesaja bak 1 aralık dünya aids günün kutlu olsun be adam ben hastayım haberim yok haber veriyon sıfatın ne... de ki hasta değilim beddua mı...
bu önyargının temelinde malesef hala tıp fakülteleri var, üyesi olduğum turkmsicle buna karşı çalışmalar yapmaya çalışıyor olsak da, hala mikrobiyoloji ve viroloji profesörlerimizin bazıları eşcinselliği bir risk faktörü olarak sunuyor, zaten önyargılı olan gençler de bu bilgiyi içselleştiriyor.

who * * bunu literatürden yıllar önce kaldırdı, fakat türkiye'de malesef hala pek çok fakültede böyle öğretiliyor.
seks hala yasak ve tabu olunca, sadece eşcinsellerin evlilik dışı ilişki yaşadığına inanılmak istendikçe ortaya çıkan sonuç. oysa asıl tehlike eşini aldatıp sonra da eşiyle- ki tabii ki bunu dile getirmeden- korunmasız ilişki yaşayan heteroseksüellerde. eşcinseller en azından bu tür konularda belki daha aceleci ama bilinçli en azından. kendilerine rahat bir ortam sunan eğlence mekanlarında bile prezervatif dağıtılıyor, her yerde uyarılar asılıyor.
abd'de -yanlış hatırlamıyorsam 1981 yılında olacak- görülen aids vakasının eşcinsel olmasıyla bir ihtimal bağdaştırılabilecek olgudur. aids eşcinsel hastalığıdır diyenler içinse (bkz: çok cahilsin keşke ölsen)
şimdi benim anlamadığım aids'in heteroseksüeller arasında daha sık görüldüğünü veya bunun gaylere karşı bir önyargıdan ibaret olduğunu nereden çıkarıyoruz? hangi araştırmaları referans gösterebiliyorsunuz? gerçekten merak ettiğim için soruyorum bunu. çünkü benim gördüğüm araştırmalar tam tersini söylüyor. mesela şuna bir bakın:

http://aids.gov/hiv-aids-basics/hiv-aids...

tabloyu incelemeyecek kadar üşengeç olanlar ya da ingilizce bilmeyenler için tablonun analizini yapıyorum:

araştırma amerika'da yapılmış. 2010 yılında hiv enfeksiyonuna yakalanma istatistiği. burada 3 şeyin altını çiziyorum: birincisi amerika yani heteroseksüellerin türkiye'deki heteroseksüellere göre daha kolay seks bulduğu bir ülke. eşcinseller içinse durumun değiştiğini sanmıyorum. ikinci olarak bunlar hastalığa yeni yakalananların sayısı yani yeni vakalar. üçüncü olarak da çoğunuzun gözden kaçırdığı bir şey var, o da eşcinsel nüfusun heteroseksüel nüfusa oranı. her 10 kişiden 1 inin eşcinsel olduğunu varsayarsak eğer her 10 aids'liden 4'ü eşcinselse heteroseksüeller arasında bu hastalığın daha yaygın olduğunu söyleyemezsiniz.

neyse tabloya geri dönecek olursak eğer: bu tabloya göre 2010 yılında hiv enfeksiyonu kapan eşcinsel sayısı 28.500 (toplamda), heteroseksüel sayısı ise 12.450 (toplamda) yani bunu yüzdeye vuracak olursak eğer bu yeni hiv vakalarının yüzde 70 kadarı eşcinsel, yüzde 30 kadarı heteroseksüel ve bu heteroseksüellerin de çok büyük kısmı kadın. ve daha önce söylediğim şeyi bir daha söylemem gerek, eşcinsellerin genel nüfusa oranı yüzde 10 sadece. bu gerçeği de göz önünde bulundurursanız ve nereden bakarsanız bakın bu hastalığın gayler arasında çok daha yaygın olduğunu söylemek kesinlikle doğru bir önerme olur.

yukarıda yazdıklarımı objektif bir şekilde vermeye çalıştım, buradan sonrası benim fikirlerim ve sanırım biraz hardcore yazacağım ama bunu size ayar vermeyi sevdiğim için değil*, her birinizi ayrı ayrı önemsediğim için yazıyorum;

hastalığın heteroseksüeller arasında daha yaygın olduğunu söylüyorsunuz ama bunu dayandırdığınız akademik bir araştırmayı geçtim bir gazetenin köşe yazısı bile yok elinizde. buna inanmayı tercih ediyorsunuz çünkü bu sizin normalleşme çabanızın bir parçası. biz heteroseksüeller kadar normaliz, biz seks manyakları değiliz diyebilmek için inanmak istediğimiz şeyler bunlar. ama durumun böyle olmadığını sadece yukarıdaki araştırmaya bakarak bile söyleyebiliriz. aslında o araştırmaya da gerek yok bunu anlamak için. evet bireysel olarak bir seks manyağı olmayabilirsiniz falan ama bu gay life denen şeyin nasıl bir çark olduğunu nasıl bilemezsiniz? eşcinsellerin ne kadar sık partner değiştirdiğini, ne kadar aktif seks hayatlarının olduğunu gerçekten fark etmediniz mi? evet bir kısım heteroseksüeller için de durum böyle. ancak onlar hamilelik gibi durumlardan ötürü korunmayı daha az ihmal ediyorlar ve heteroseksüel erkeklerin bizim kadar kolay ve ucuz seks bulamadığını iddia edebilecek kadar çok heteroseksüel tanıyorum. anal seksin vajinal seksten daha fazla tehlike arz ediyor oluşu da bir başka etmen.

bakın ben de sütten çıkmış ak kaşık değilim. maalesef ben de birkaç kere korunmasız seks yaptım. şu an ben bile enfeksiyonu taşıyor olabilirim. aramızda genç arkadaşlar var ve kendilerini bu kadar kolay harcatmamaları ve seks yaparken dikkatli olmaları için bu kadar sert bir dil kullandım. 3 dakikalık bir zevk anı bir hayatı mahvetmeye değmez. prezervatif kullanın, yarın öbür gün güvenilir bir sevgiliniz olur onla korunmasız ilişkiye girersiniz. durumun ciddiyetinin farkında olun, "off aman yeaaa bu hastalık da gaylerin üzerine yapıştı kaldı pis homofobikler yüzünden" diyerek korunmasız seks yapmak için bahane bulmayın kendinize.
eşcinsellerinin tanıştığı sosyal paylaşım sitelerinde güvenli sekse her zaman diyip aslında hayatında hiç kondom kullanmamış kişiler yüzünden yayılmasındandır.