akp sözlük

recep tayyip erdoğan ve arkadaşlarının dünyayı, dini, laikliği, siyaseti, savaşı, barışı, kadını, erkeği, ekonomiyi, askerliği, hukuku, adaleti, üniversiteyi, özgür düşünceyi, avrupa'yı, iran'ı, amerika'yı... vs. nasıl algıladıklarını gösteren şimdiye kadar yaptıkları açıklamaların ya da haklarında çıkmış haberlerin kaydının tutulması ve üzerinde yorumların yapılabilineceği sözlüktür. bu tür bir bilgi bankası sürekli kendileriyle çelişen gürühun anlaşılması ve anlatılması için muhteşem bir kaynak olabilir.**
birkaç basit kuralı bildikten sonra sözlüğe entry girerken çok kasmaya gerek yoktur. o kurallar şu şekildedir:

1- "akp'nin yaptığı her icraatın altında bir hayır vardır. rte'nin hikmetinden sual olunmaz" bu kural ışığında örnek başlık ve örnek entry'ler şu şekilde olacaktır:

başlık: çevreyolları ve viyadüklere vergi konulması
entry1: sonunda şu lanet istanbul trafiği bitecek, bence çok hayırlı bir iş olacak bu, insanlar artık toplu taşıma araçları kullanmasını öğrensinler.
entry2: laikçiler her boka ağladığı gibi buna da ağlamaya başlamışlar, merak etme cebinden 2 kuruş eksildiği zaman ferrarini satmak zorunda kalmazsın.
entry3: hem batılılaşmaya çalışırlar hem de batının kurallarını bilmez cahil herifler. git ingiltere'ye, git fransa'ya git hollanda'ya. orada da bu vergier aynı şekilde başka isimde alınır.
entry4: bu laikçiler içkiye günde 25 lira vermekten şikayetçi olmazlar da devletin hizmet getirmesi için aldığı 2 kuruş vergiden şikayet ederler.

2- "demokrasi değil ileri demokrasi esas alnmalıdır. peki nedir bu ileri demokrasi ? ileri demokrasi, demokrasi değildir tam olarak. muhafazakar yurttaşların hak ve özgürlükleri ihlal edildiği zaman akp sözlük yazarlarının savunma argümanlarında cümlelerini süslemek için kullanmaları gereken" şeylerdir demokrasi, hak, özgürlük, eşitlik falan. yoksa her önüne gelene özgürlük verilirse memleket dingonun ahırına döner. ileri demokrasiyi özümsemek gerek akp sözlükte yazar olmak için" bu kural ışığında karşılaştırmalı 2 örnek başlık ve entry'ler şu şekilde olacaktır.

başlık: türban sorunu
entry1: cumhuriyet tarihinin en kara ayrımcılık örneğidir. baş örtülü öğrencilerin eğitim hakları laikçiler tarafından cebren ve hile ile gasp edilmiştir resmen.
entry2: türkiye'nin bir hukuk ülkesi olmadığının en büyük kanıtıdır. hukukta yeri olmayan bir yasak yıllarca laikçi kesim tarafından uygulanmıştır.
entry3: dünyanın hiç bir yerinde görülmemiş bir insan hakları ihlalidir. yıllarca baş örtülü kadınları yarım vatandaş muamelesi yapılmıştır. bazıları için hepimiz hukuk önünde eşitiz ama bazılarımız biraz daha eşit sanırım.
entry4: yıllarca sol iktidarların baş örtülüleri ötekileştirme sorunudur. demokrasinin bu ülkeye hiç uğramadığının yaşayan belgesidir.

başlık: eşcinsellere akp ve mhp den veto
entry1: veto etmeyeceklerdi de ne yapacaklardı, ülkede eşcinselliği serbest bırakalım da gelip bizi mi s.ksinler.
entry2: entry1'in yorumuna katlıyorum, kimse kalkıp ama insan hakları cart curt diye saçmalamasın. insan hakları insan olana verilir bunlar böcek.
entry3: bu laikçiler yüzünden yıllarca eşcinselliğin cezalandırılmamış olması bile bu ülkeye yakışmıyor. şunlardan 2 tanesini taksimde sallandıracaksın bak o zaman ibnelik yapbilecekler mi? yıllar önce başları ezilmediği için şimdi eşitlik isteriz diye tutturdular. sözcüleri de chp ile bdp! chp ibne laikçilerini, bdp de ibne teröristlerini kurtarmaya çalışıyor.
entry4: bu insanların hasta olması bu hastalığı meşru görebileceğimiz anlamına gelmiyor. bizim kültürümüzde böyle bir şey yok. bu tür sapkınlıklar nerde varsa oraya defolup gitsinler! akp ile mhp nin bu onurlu duruşunu destekliyorum. bdp ile chp ninse yatacak yerleri yok!

3- "türkiye akp gelmeden önce fakir, ahlaksız, faşist, yamuk ve her türlü yanlışın olduğu bir ülkeydi. şimdi ise memelekette her şey güllük gülistanlıktır.akp sözlük yazarları her entrylerinde bu gerçeği öne çıkarmalılar" bu kural ışığında örnek başlık ve örnek entry'ler şu şekilde olacaktır:

başlık: polis şiddeti
entry1: yakın zamana kadar türkiye'nin kanayan yarasıydı. eski türkiye korku imparatorluğunun acımasız muhafızlarıydılar ama şimdi polis teşkilatı demokratik bir ülkeyi yakışır seviyede.
entry2: çok şükür benim neslimin artık sorunu olmayacak olan hededir. allah recep tayyip erdoğan ve ekibinden razı olsun.
entry3: bu ülkenin polisi sadece yapsa yapsa sadece hak edenlere yani teröristlere, katillere ve hırsızlara şiddet uygular. geçmişte ise tam tersiydi.
entry4: akp iktidarı sayesinde geçmişin kanlı sayfalarına gömülen sorundur.

4- "türkiye'de yanlış giden bir şey yoktur aslında ama eğer varsa bu sorunun kaynağı dış mihraklar, chp, tsk ve ergenekonculardır. bu kural ışığında örnek başlık ve örnek entry'ler şu şekilde olacaktır:

başlık: 35 kişinin ölümüyle sonuçlanan uludere olayı
entry1: arkadaşlar olay basit bir ihmalkarlıktan ibaret değildir, işin içinde israil'in olduğu çok açık. ama bunu tsk içindeki köstebekler olmadan yapamazlardı
entry2: hükümetin terör polititkası şu ana kadar çok iyi gidiyordu, umarım bu talihsiz olay yaşanan iyi gelişmelerin önüne geçmez. laikçiler yine günah keçisi olarak akp'yi gösteriyor. bu işin ergenekoncuların yaptırdığını görmemek için ancak laikçi kafasına sahip olmak lazım zaten.
entry3: chp bu işi de malzeme yaptı ya, daha bir şey demiyorum. allah bilir kılıçdaroğlu deniz baykala ve mhp milletvekillerine yaptığı kaset komplolarında level atlayıp bu işi de kendisi organize etmiştir.
entry4: amerika ve israil'in istihbarata müdahele ettiğine şüphem yok. bu adi herifler güzel ülkemi ne zaman rahat bırakacaklar.

5-"bir akp sözlük yazarının ne söylediği kadar ne söylemediği de öenmlidir, bu hususta sözlüğemüze ilham kaynağı olan akp milletvekillerini örnek alınmasını yazar arkadaşlara tavsiye ediyorum" bu kural ışığında örnek başlık ve örnek entry'ler şu şekilde olacaktır:

başlık: türk kadının seçme seçilme hakkını avrupalı kadından önce elde etmiş olması
entry1:
entry2:
entry3:
entry4:

* * *