alfa erkeği

bir insan gurubundaki domine, lider erkek karakteri. herhangi bir guruptaki elemanların ona konuşup, onay beklediği kişi olarak uzaktan da ayırd edilebilmektedir. genelde yemekte masanın dar kenarında otururlar. uzun kenarında oturacaksa tam orta noktasına konuşlanması gerekir. vücut dili rahat, sesi sesi ise tok ve sakindir....
kızları en cok etkileyen erkek tipidir. zıttı efendi cocuk,uslu cocuk,iyi aile cocugu.. velhasılı eline vur ekmeğini al tarzı erkek tipi yani beta erkek tipidir
tercih etmeyeceğim erkek tipidir beta candır betaları üzmeyin.
şu an okuduğunuz entry'nin yazarı değildir. galiba.
mutlu etmekten çok mutlu olmak için çaba gösteren empatiden yoksun erkek tipi.
alfayı betayı bırakın bence asıl muhabbet gamada iki arada bi derede ne beta nede alfa öyle garibim arafta gibi.
bide sağ gösterip sol vurmaya çalışan deltalar varmış. tuhaf gerçekten
psikolojik olarak da sosyal olarak da güçlü ve baskın olan sürüyü yöneten, kızların peşinde koştuğu, ciddi ve zayıf yanlarını belli etmemeleri gereken (bu yüzden içten içe psikolojik sorunları da olabilen) erkek tipidir.
alfayımdır bayaa.
ama ortama her erkek girdiğinde kartlar yeniden dağıtılır bunu da unutmayın!
ne zaman alfa erkek muhabbeti geçse aklıma alphaville gelir. çok ponçik bir müzik grubudur.
bulunduğu topluluk içindeki kanaat önderi konumunda olan kişidir, üremedeki seçiciliğin parametrelerine göre alfa idealinin özellikleri de değişir. mesela zekanın önemli bir parametre olduğu bir hayatta kalma durumunda alfa olarak zekiler öne çıkacaktır.

aynı şekilde sağlıklı bir toplulukta alfalar genelde eğlenceli tipler olarak geliyor bana, ne bileyim topluluktaki en iyi espri anlayışına sahip ve fikir danışılacak yegane anlayışlı kişinin taşıması gereken bir sıfat gibi. böyle bir şahsiyetin varlığı, hayvan özellikleri taşıyan bir alfadan daha üstündür. idare etmekle sorumlu olduğu topluluğun ömrü daha uzun olur.
öncelikle belirtmeliyim ki “alfa-beta -omega erkek/kadın” gibi ifadeler psikoloji literatüründe olan bilimsel kavramlar değildir. evrimsel psikoloji ekseninde cis-het erkeklerin daha fazla dişiyle beraber olabilmelerine avantaj sağlamak için popüler akım tarafından uydurulmuş, basit, bayağı ve ilkel bir derecelendirme sistemidir. buram buram toksik erkeklik kokar bu tanımlamalar, erkeklik krizine girenler için ise ilaç gibidir bazen bu derecelendirme (alfa olduğuna inandırılır, kırılgan ego tamir edilir ve yoluna devam eder) . ortamlarda “abi sevmek mi o ne yhaa, sikip geçiyorum, hayat zaten umrumda diil” diyen edgy tayfanın favori malzemesidir, ne kadar acınası siz düşünün artık.
aradığım özelliklerden bir erkekte