alternatif hediye önerileri

eski sevgilimle beraberken, birinci ayımızı doldurduğumuzda ona bı birinci ay hediyesi almaya karar verdim. ama pek bi alternatif bulamadım. bi ay boyunca sürekli resimlerini çekmiştim. o resimleri tab ettirip kocaman bi çerçeveye serpiştirdim resimleri. şimdi o çerçevede ben yokum. çünkü o, birinci ayımızın olduğu günü eski sevgilisiyle geçirdi. canım sağolsun ne diyelim... ama iyi bi hediye bence. anlam yüklü.
klasik çiçek böcekten farklı olarak sevgiliye, eşe, dosta, akrabaya verilecek hediyelerde farklılık yaratmak isteyenler için işe yarayacak olan önerilerdir. yazasın bi fikir, sevindiresin be sevdiceğini. bu gecenin anketi de bu olsun, fena mı?
eski sevgilinin aldığı hediyeyi çok sevilmeyen bir arkadaşa yeni alınmış gibi kakalamak. ***
benim gibi hadiye alma özürlülere yardımcı olabilecek bir seçenek;
http://www.enilginc.com/
bir kaç arkadaşımı şaşırtmıştım ya da öyle sandım.
benim gibileri çok etkileyen ama psk gibilerinin kafanıza tava fırlatacağı türden bir hediye olsa da paylaşayım. * tema vakfının sitesinden sevdiğinizin adına; istediğiniz ormana dilediğinizce ağaç dikilmesi için ödeme yapabiliyorsunuz. bir insanın yıllık ağaç ürünleri ** gideri ortalama yedi ağaç olduğundan en az yedi fidanla onu, o sene geri dönüştürmüş olabilirsiniz. tema vakfı hediye edilen kişinin adresine bu jestle ilgili şık bir kart gönderiyor.
pantolon askısı. yaklaşık 2,5 senedir sayıkladığım ve bir kişinin bile bana almadığı hediyedir.
eski sevgililerımden birine dövme hediye etmiştim..en son gördüğümde hala sildirmemişti sevmiş demek hediyesini.
doga sporlarindan hoslanan sevgiliye, günübirlik trekking, rafting yada ballon turu,
astronomiden hoslanan sevgiliye, gökyüzünden bir yildiz satin alabilirsiniz.
keyfine düskün sevgiliye komple masaj, güzelligine düskün olana güzellik kürü...
armudunda sapi, üzümün çöpü diyen sevgiliye ise, essegin sikini hediye edebilirsiniz. çok sevinecektir...
kondom, kaydırıcı ve mastürbasyon kremi şeklinde özetlenebilecek ürünlerdir.
yılbaşı yaklaştı o yüzden burda paylaşımlar çoğalsın bence en güzel hediye klasik olarak parfüm ki 30 yaş üstü biri için kenzo altı için gio ideal, haa ben illa alternatif takılcam diyosanız şöyle erotik harbi orjinal bi iç çamaşırı süper olur. alınmıycak listesinde ise kendimden örnek veriyim herife gittim parfüm aldım bana elinde kadife yapay kırmızı gülle geldi kafasında parçalıyodum yapmayın acık denge be.
bugün hediyelik eşya fuarında ayı bibloları gördüm sevgilim olaydı alırdım yılbaşı hediyesi. ahh felek zalim felek*
beğenisi zor bir kişi ise, büyük mağazalarda alınabilecek hediye çekleri gayet mantıklıdır. böylece sıkıntı ile karşılaşmazsınız.
2 sene kadar önce çok sevdiğim bir arkadaşım master için isveç'e taşındı, gideceği için seviniyordu aslında ama orada yapayalnız olacaktı, sevgilisi de burada kalacaktı diye mutsuzdu.
ne yapsam, ne etsem diye düşünürken buldum, doğumgünü gidiş tarihinden 2 hafta önceydi ve ona şu hediyeyi hazırlama kararı aldım:
orada olacağı ilk yıl boyunca, her sabah bir tane okuması için 365 adet kart hazırladım. hepsi numaralıydı, hangi gün hangi kartı okuyacağı belliydi yani, sevgilisiyle de iletişime geçtim ve sürpriz olarak özel günlerde onun yazmış olduğu notlar falan da çıkıyordu içinden. bu kartlarda fıkralardan müzik/film/kitap önerilerine, mektuplardan şiirlere her şey vardı.


5 yaşımdan beri en yakın arkadaşlarımdan birine, beraber kutladığımız 10. doğumgününde bir kutu hazırlamıştım. kutunun içinde ikimiz için anlamı olan ufak ufak bir sürü şey vardı, eski sinema biletleri, jelibon, "öncesi-sonrası" şeklinde fotoğraflarımız, çikolata, halka küpeler, arkadaşlık bilezikleri, mıknatıslar vs vs.


4 sene kadar önce, çok çok sevdiğim bir arkadaşıma doğumgününde zippo çakmak almıştım, önünde abstract bir kedi çizimi vardı * * arkasında da "from fiddy with love" ve o günün tarihi yazıyordu. 2 hafta kadar önce bu arkadaşımdan mesaj aldım, bir süredir pek konuşmuyorduk, "bugünlerde hediye ettiğin çakmağı kullanıyorum, özledim seni fiddy" şeklinde, mutlu oldum açıkçası.
kime hediye edileceğine göre değişen durumdur.