ama ben bear değilim ona göre

dün zagor'un açması için adeta yalvardığım ama açmadığı için üzerime kalan başlık.

efendim ayı olan biriyle çıkmaya teşebbüs ederken karşımdakinin sadece ayılardan hoşlanan biri olması ihtimaline binaen bir tedbir cümlesidir bu. malum ayılarımız genelde "bear olmayanlar yazmasın" türünde ya da benim karşılaştıklarım öyle bilemedim. 40 yılın sırtında bir kere çok çok istisnaen de olsa bearlardan hoşlanabilen biri olarak bu tedbir cümlesini kurmadan yola çıkmam mesela.

" bear ol ya da olma ne önemi var fark etmez canım ya" açılımlarını da gerçekçi bulmuyorum. bir insan sadece ayılardan hoşlanıyorsa "ayı değilsen gelme" diyebilmeli, bunu yuvarlak cümlelerle ılımanlaştırmanın da anlamı yok kanımca. sonra tonla zaman kaybı, vakit önemli.
kuralına göre oynamayı bilmeyen kezban gayleri su yüzüne çıkarmış serzeniş. teknoloji çağında hala aynaya bakıp hayıflanmaktansa biraz kıl ektirmek, yata yata göbeği ve götü büyütmek gibi seçenekler varken, hiç olmadı fotoşopla daha bear görünülebilir. karşılaşınca ne halt yenecek sorusuna gelince de, loş ışık altında hepimiz arzuya göre biraz leonardo di caprio, biraz bear, biraz da evlenilecek adam olmuyor muyuz sanki.
...ama sana göre olabilirim.

bir wolf'un bir chaser'a kendini anlatırken, kendini başka bir bear'la karşılaştırma yapmasıyla ortaya çıkabilecek cümle.