amaçsız insan

anlayamadığım, şu sıralar da tahammül edemediğim insan tipi.

şu dünyada her bir canlının bir görevi varken körü körüne boş saatler, günler geçirmek, insanın kendisine bir şeyler katmaktansa app'lerde onla bunla yok yere geyik yapması cidden bende aşırı bir soğukluk duygusu yaratmakta. yerinden kalkıp gidip buzdolabının kapağını açıyorsan amacın bellidir, karnın doymalıdır, değil mi? temel anlamda her şey bu kadar net iken kendini bir adım öteye taşımayı düşünemeyen insanlar, tez vakitte durumun farkına varmalıdırlar.
boş kümedir. dünyada yaşayan her canlının bir amacı vardır. herkesin. app'lerde sohbet eden adamın bile bir amacı vardır, sohbet etmek. tek derdi sikişmek olan adamın bile bir amacı vardır, rahatlamak.

ha bir işe yarıyorlar mı? orası tartışılır işte. sen 3 milyar 750 milyon sen milyar sen diyen teyze gibi, sen koskoca hayatını nasıl harcadın diye sorulabilir. o da bize "herkes kendini geliştirmek zorunda mı? ben kendimi geliştirmek istemiyor, sığ olarak ölmek istiyorum," dese hiçbir şey diyemeyiz.

not: dünyada tek derdi sohbet, seks ve lay lay lom olan insanlardan bende pek hoşlanmıyorum. ama gene de onların amaçsız olduklarını düşünmüyorum.
bu amacı olmayan öylesine yaşayan, gelişine bırakmış. herşeyi olduğu gibi kabul etmiş insandır. bi amacı olmadığı için sonuda olmaz bu arkadaşın, sürekli bi karmaşıklık içinde yaşar. amacı olmayan insan mı olur lan, allah amaçsız bırakmasın insanı. herkesin bi amacı olsun la.
kalabalığın ortasında kımıldamadan duran insan gibidir. başkalarının amaçları doğrultusunda yönünü bulur, kendini bulamaz.

(bkz: doğru insan)
gelecekte ne yapacağını, ne için yaşadığını düşünmeyen ve hiç bir şeyi tınlamayan insan
(bkz: dağınık kimlik)
hornette geçen bir diyalog:

-tek gecelik ilişki aramıyorum. uzun ilişkiye de hazır değilim. *
+ben senin kadar amaçsız değilim bye.

*