anksiyete bozukluğu

insanın gün boyu endişe ve korku dolu olma halidir. kaygı ve kuşkularınız büyür büyür , sizi yutacak hale gelir. her an kötü bir haber alacağınızı düşünmekten kendinizi alamazsınız. bunların en belirgini sevdiklerinizin öldüğünü düşünmek.
gerekli antidepresan ile tedavi edilebilen bir sorun... doktor kontrolunde tabi. bilip bilmeden alınmaz bu ilaçlar. adamın çok güzel yerlerine kötü kötü koyar.
nikimsi bu rahatsızlığı oldukça detaylı bir şekilde kaleme aldı;

http://homojen.ayisozluk.com/yaygin-kaygi-bozuklugu/
bu olay bende artık ikincil kişilik olarak yerleşti sanırım. ulan hayatımın her anında olmak zorunda mı bilmiyorum. engelleyemiyorum da. bakkala giderken bile hissediyorum. gitsem mi gitmesem mi, bugün evden hiç çıkmasam mı, yatsam mı yatmasam mı, otursam naapıcam böyle saçmasapan dertlerim var lan yoruldum ama engelleyemiyorum gök.
ileri boyuttaysa cinsel yaşamın da içine edebilen zamazingo. yani genelleme yapmam doğru olmaz ama bu rahatsızlığı yaşayan kişilerin "one night stand" deneyimleri sıkıntılı olabiliyor. özellikle sosyal fobi gibi durumlarda, ilişkinin korku filmine dönmemesi için partnerin çok iyi seçilmesi gerekiyor; en azından durumu bilen, seni anlayabilecek, yanında rahat olabileceğin biri olması önemli.