anksiyete bozukluğu

insanın gün boyu endişe ve korku dolu olma halidir. kaygı ve kuşkularınız büyür büyür , sizi yutacak hale gelir. her an kötü bir haber alacağınızı düşünmekten kendinizi alamazsınız. bunların en belirgini sevdiklerinizin öldüğünü düşünmek.
gerekli antidepresan ile tedavi edilebilen bir sorun... doktor kontrolunde tabi. bilip bilmeden alınmaz bu ilaçlar. adamın çok güzel yerlerine kötü kötü koyar.
nikimsi bu rahatsızlığı oldukça detaylı bir şekilde kaleme aldı;

http://homojen.ayisozluk.com/yaygin-kaygi-bozuklugu/
bu olay bende artık ikincil kişilik olarak yerleşti sanırım. ulan hayatımın her anında olmak zorunda mı bilmiyorum. engelleyemiyorum da. bakkala giderken bile hissediyorum. gitsem mi gitmesem mi, bugün evden hiç çıkmasam mı, yatsam mı yatmasam mı, otursam naapıcam böyle saçmasapan dertlerim var lan yoruldum ama engelleyemiyorum gök.
son zamanlarda hayatı bana zindan eden, her şey sanki her an elimden alınacakmış gibi panikler yaşatan, rahat nefes almama engel olan, bir nevi yaşatmayan rahatsızlık. bir de mükemmeliyetçiliğiniz varsa dozunu yükseltir, sanki allah'mışsınızcasına hata yapmamalıymışsınız hissine neden olur, en sonunda bir adım atmaya korkar hale gelirsiniz (en azından bende öyle). her şeyi elime yüzüme bulaştırabilirim şu an. help. (bkz:anksiyete atağı)
gelinebilecek son noktadır. insan bozulan bir canlıdır düzelen değil.