anneliği reddeden evini çevirmeyen kadın yarımdır

rte"nin ev kadını ya da ev annesi olmak yerine çalışan kadın olmayı tercih eden kadınlarımıza yönelik sopası. sana ne! sana nee! sana neee!

her boka karışan, her sike maydonoz olan; sinir bozucu beyanatlar bunlar. yakında etek traşımıza falan da karışır bunlar hacı abi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyas...
bu tarz saçmalıklarla sürekli gündeme gelmeyi amaçlayan değişik bir politik tutum. fakat bunun üzerine akademisyenlerinde içinde bulunduğu aktivist kitlenin durumu populer tüketim pazarı haline getirerek ister istemez tutumu amacına uluştıran üzücü bir durum.
acaba rte nin karşısına trans bir kadın olarak çıkıp "evimi çeviren, çocuk sahibi olmak isteyen bir kadınım" desem nolur, o zaman da bana yarım der mi?
hımm, sanırım yeni gündemlerle sahte diplomasını unutturma peşinde.

femen turkey'den de cevap gecikmemiş.

https://twitter.com/femen_turkey/status/739791342025506816
cinsiyetçi ve türcü bir "sayın cumhurbaşkanı" sözüne karşı çıkan cânım femen türkiye aynı dozda türcü ve ayrımcı bir slogan ile tepkisini göstermiştir. nörotipik ayrıcalığı olan özel gereksinimli bireyleri ayrıştıran "yarım akıl" benzetmesi de aynen "yarım kadın" ifadesi kadar rahatsız edicidir. söylemlerimizdeki türcülüğe ve ayrımcılığa acil bir çözüm getirmemiz gerektiğini düşünmekteyim aksi takdirde karşı olduğumuz tavırdan hiçbir farkımız kalmıyor ne yazık ki.
en az üç çocuk yapının nesnesi olacak kadın da üç yarımdan en az 1,5 kadındır. dolayısıyla 3 çocuk yaparsa her yarım kadın bir çocuğa bakar, dolayısıyla '' kaça bölüneyim '' isyanını sergileyen kadına hızır gibi yetişen formüldür. erkeğe gelirsek o içindeki r harfi arttığı ölçüde daha da erkektir; bölünemez ama çarpılabilir.