askerde hem eşcinsel hem hiv pozitif olmak

kaos gl'de okuduğum kanımı donduran gerçek bir hikaye. cidden hayat zor diyoruz ama bazıları için çok daha zor.

http://kaosgl.org/sayfa.php?id=23541
.. sanki her yer suç mahalli .. herkes fail
aylar önce okumuştum. yalan bir haber olduğunu düşünüyorum. çok çelişkili ifadeler var. askeriyede böyle şeylerin olduğuna tanık olmadım, olacağını da sanmam. feminen askerler de vardı, hiçbir komutanın onları azarladığını görmedim. eşcinsellerin askerlikten muaf tutulması için uydurulmuş olabileceğini düşünüyorum. ifadeler hiç inandırıcı değil. ifadeleri destekleyen kanıtlar da yok. bu tarz asılsız ve abartılı hikayeler eşcinsellerin mücadelesine gölge düşürür.

özellikle bu kısmın feci uydurma olduğu çok belli, akla mantığa yatkın değil:
"askerden firari olarak gezerken depresif ruh halimden kaynaklı sürekli seks yapıyordum ve arkadaşım test yaptırmamı söyledi, test yaptım ve o zaman hıv pozitif olduğumu öğrendim.

hıv durumumu öğrenmeden önce ankara’da gata’ya gitmiştim. ankarada’yken barış mitingine katıldım. ankara katliamında onlarca arkadaşımı gözümün önünde kaybettim.

hıv+ olduğumu katliamdan sonra öğrendim. katliama tanık olduğum için hayatta artık hiçbir şey hissetmiyordum. travma ve şokun etkisindeydim. hıv pozitif olduğumu öğrenince biraz şaşırdım ama üzülmedim. hayat benim için artık bir boşluk gibi geliyordu.

10 senelik arkadaşıma hıv+ olduğumu söyledim. bir tek onunla paylaştım. ailemin öğrenmesi beni en çok korkutan durumdu.

sigortam olmadığı için tedaviye başlamamıştım. firari olduğum için kafede kaçak çalışıyordum. firari olma sebebim ise eşcinsel olduğum için psikolojik ve sözlü tacizlere uğramam ve rapor vermemeleriydi.

firar sürem 6 ay oldu ve hâlâ tedavi olamadım. son çare teslim olmaktı. kelepçeli bir şekilde mahkemeye çıktım, mahkeme beni haklı bulmasına rağmen birliğime gönderdiler."