aşkın en boktan hali

"ne unutmaya yetti gücüm, ne de o'nunla olmaya!.." denilen şeydir.
tabii ki de "-den hali" yani ayrılma halidir.

(bkz: ismin halleri)
askin 3 hali vardir:
askin kati hali :baslangiçta askin, ete kemige bürünmüs halidir, ki en çok bu halinde mutlusunuzdur.
askin sivi hali : göz yaslarinin sular seller gibi aktigi dönemdir.isler ters gitmeye, çanlar ayrilik için çalmaya baslamistir. askinizi dis etkilere karsi korumak için kurdugunuz devasa barajlar su sizdiriyordur artik.
askin gaz hali : her sey ellerinizin arasindan uçup gitmis, güzel anilar "sisler bulvarinda" havaya karismis, belki ozon tabakasinda degil ama, yüreginizde kocaman bir delik açmistir.
-di'li geçmiş zaman hali. her şey bitmiş o gitmiştir ve sen hala bok gibi kalmış onu özlersin.
örnek:
-o'da beni severdi.
aşkın en boktan hali kendisinden başka birşey değildir; geçici bir hormonal dengesizlik halinden öteye geçmez ve yitip gider illa ki; ha bunu dengeye oturtabilirsiniz ki bu da ancak sevgiyle olabilcek bir durumdur.
ayrıldığınız sevgilinize hala aşıkken onu başkasıyla gördükten sonraki evredir. gece onunla yattığını, sabah onunla kalktığını, artık ona aşık olduğunu, sizi artık sevmediğini kabullenmek ve vazgeçmeye çalışmak aşkın en boktan halidir.
onu kaybedeceğinizi anladığınız anla ayrılık konuşmasını yaptığı an arasında geçen süre.
ishal halidir.

....
"eğer vücudunuza adrenalin fazla salgılanırsa uyumanız pek mümkün olmaz. tüm gece hormonlarımla savaştım ve sabahına hastanelik oldum. evet bildiğiniz hastaneliktim; ağır ishalden. aşk neden boktan sorusuna cevabım bu işte.
biri sana gülüşün güzel diyor, sen tutuyorsun ishal oluyorsun."
....
onu seversiniz. sizi sevmediğini bilirsiniz. sizi sevmeyeceğini de bilirsiniz. onu sevdiğinizi ona söylerseniz aranızın açılacağını da bilirsiniz. siz onu severken o başkalarıyla konuşur, sizi ihmal eder fark etmeden.

her ihmal edilme hissinde daha çok aşağılanmış gibi hissedersiniz. dayanılmaz hale geldiğinde böyle olmayacağını düşünüp ona duygularınızı açarsınız. bu çok zor bir andır. onun hayatının bir parçasıyken bu size yeterli gelmez ve onun en değerlisi olmak istersiniz ve bu mümkün değildir. bu yüzden ona her şeyi açıklar ve iletişimi kesersiniz. kendi kendinize sevmiş, kendi kendinize kıskanmış ve bu karşılıksız ilişkiyi kendi kendinize bitirmişsinizdir.

bundan sonraki süreç baya zordur. onun yanına başkasını koyma fikri karnınıza bıçak saplanıyormuş gibi hissettirmemeye başladığında yokluğuna alışıyorsunuz demektir. masum bencilliğinizin yerini “o mutlu olsun” alıyorsa güzel bir anı olarak kalır artık, biraz da ukte..
ayrı olduğunuz ve birbirinizi sevmenize rağmen kavuşamadığınız, bu yüzden de sevgili falan olamadığınız hal. daha nasıl anlatılır ki bilemedim doğrusu.