avukat

diğer ülkelerde oluyor mu bilmem ama türkiye'de yerlerde filan sürünebiliyorlar.
hukuk fakültesi mezunlarının yapabildiği meslek.
aramızda hukukçu/avukat arkadaş varsa bana ulaşabilir mi, çok sevinirim. teşekkürler.

tanım: hukukçu tatlı insanların yaptığı meslek.
avukat ve hukuk bürolarına özel hazırlanmış deyim yerindeyse avukat web sitesi diyebileceğimiz site ile hukuk büronuzu internet ortamına taşıyabilirsiniz. dünyanın herhangi bir yerinde günün herhangi bir vaktinde bir cep telefonu veya bir laptop yardımı ile ofisinize anında ulaşım imkanınız var. tamamen yerli altyapıyla oluşturulan site, çoklu dil altyapısı ile yurt dışındaki müvekkil kitlesine ulaşmanıza da olanak sağlar. müvekkillerinizin internet üzerinden güvenli ödeme yapmasını sağlayan e-tahsilat modülü de mevcuttur aynı zamanda. sitede müvekkilleriniz için dava takip paneli oluşturabilir ve müvekkillerinizi bu yöntemle dava ve diğer konular hakkında bilgilendirebilirsiniz. randevu ve takip sistemi ile müvekkilleriniz ile randevulaşabilir ve görüşmelerinizi ayarlayabilirsiniz. daha birçok farklı alanda site, işlerinizi oldukça kolaylaştırıyor.
hukuk fakültesini bitirdikten sonra 6 ay adliyede 6 ay bir avukatın yanında staj yaptıktan sonra yapabileceginiz meslek . serbest meslek erbabdır avukatlar .....
an itibariyle yüzü aşkın üniversitenin hukuk fakültelerinden mezun, her yıl 13-14 bin kişinin aralarına katıldığı yargının savunma ayağıdır. yapılabilmesi için öncelikle bir yıllık zorunlu stajyerlik döneminin tamamlanması ve bir baroya kaydolunması gerekmektedir. son zamanlarda avukatlık kanununda yapılan değişiklerle tek bir ses olmalarını sağlayan örgütleri olan baroların bölünebilmesine imkan tanınmıştır. 5000 üyenin üzerindeki her ilde 2000 üye elde edildiğinde yeni bir baro kurulma imkanı tanınmıştır. dolayısıyla istanbul, ankara ve izmirde 2. bir baro gündeme gelebilecektir. unutmadan kimse yanınızda olmazken size arka çıkan avukatınız olur. bu sebeple müvekkilin derdi sadece müvekkilin derdi olmaktan çıkar, avukatın da derdi olur. aynı zamanda iyi birer psikologdur.

son bir not: ceza avukatı, icra avukatı diye bir şey yoktur. bir avukat hukukun tüm alanlarında dava alabilir. sadece uzmanlığını belirli bir alanda geliştirmiş ve müvekkil portföyü o alanda genişlemiştir.
daha staja yeni başlayıp da gönenç gürkaynakmışçasına havalananlar vardır ki evlerden ırak. gezmeye bile ofis çantayla giderler, mütemadiyen resmi ve pahalı giyinirler, yaptıkları her paylaşımda ben avukatım demeye gelen ifadeler kullanırlar vs. seninle beraber her yıl 15 bin kişi o mesleğe adım atıyor, bireşimdahayok havaların niye? üstelik hukuk fakülteleri o kadar çoğalmış ve yapılan sınavların kalitesi o kadar düşmüştür ki bu fakülteleri kazanıp, mezun olabilmenin hiçbir aman aman bir tarafı kalmamıştır. hani o ortamlarda yaa çok zorlanıyoruz falan diyen tipler var ya, hepsi sadece sınav haftası eline kitaptır, nottur neyin alan tipler. daha dersin hocasının adını bile bilmezler. test sınavlardan geçecek kadar notlar alıp, fakülteye nasıl girdilerse öyle çıkarlar. sonra işte avukatlığını bu şekilde ortaya koymaya çalışan stilize 'tip'ler çıkar.
sözün özü ofis çantadan soğudum. no pamukkale travertenlerinde ofis çanta!
savunarak veya saldırarak para kazanan meslektir.