ayı sözlük islamı yayma timi

ayı sözlük islama saldırı timi ne karşı dini bütün yazarlardan oluşan timdir. inanmadığını belirttiğin bir enrty ne yorumuyla damlayıp seni sorgulamaya kalkar, aklı sıra seni imana getirmeye çalışır. kendi gibi olmayanı kendine benzetme çabasıdır bu. dini bildiğini iddia eder ve tartışmak ister..ben istemiyorum kardeşim o neden ister anlamam. sen inanıyorsun ve inancına göre cennetliksin..bırak ben yanayım sanane? beni değiştirme çaban niye? öğretmekse eğer derdin benim bilmediğimi nerden biliyorsun? belki biliyorum da inanmıyorum. he yav he deyip geçtiğim yazarlardır, muhabbetlerinden hiç zevk almıyorum söyleyeyim.
cehaletin bir örneği daha, islamı yayma timi diye bişey olamaz çünkü bu misyonerlik islamda yoktur, hristiyanlıkta vardır, islamda herkes kendinden sorumludur, eğer öyle olmasa şu sure gelmezdi;
rahmân ve rahîm olan allah'ın ismiyle.
1- de ki: ey kâfirler
2- tapmam o taptıklarınıza!
3- siz de benim kulluk ettiğime tapanlardan değilsiniz.
4- hem ben tapıcı değilim sizin taptıklarınıza.
5- hem de siz, benim kulluk ettiğime tapıcılardan değilsiniz.
6- sizin dininiz size, benim dinim bana
islamda tebliğ vardır, yani bildiğini söyleme, bu da anti-müslümanların asla sindiremeyeceği kadar demokratiktir çünkü düşünce alışverişini sağlar
ağlamaya alışmış tipler sussun bir saniye, kimsenin derdi kimseyi inandırmaya çalışmak değil, burda bir eleştiriyi ve hakareti görünce ahiret inancı ve sorgulama inancı olan adam şunu söyler kendine 'ben niye kendi bildiğimi söylemiyorum, bende kendi bildiğimden sorumluyum, buraya yazılanları, küçük çocuklarda okuyor, farklı düşünceleri bilmesi lazım, benim düşüncemde bu'tarzındadır, kimsenin kimseyi inandırmaya çalıştığı yok
ne ağlaksınız, sadece sevap kazanmış olmak için iyilik yapmak bile, hiçbirşey yapmamaktan iyidir, muhabbetimiz çekilmiyormuş sen git rolling stones oku, demet akalın dinle (ya da lana del rey dinle daha havalı olursun), yorma kafanı derin konulara, basmaz zaten
asıl merak edilen konu niçin yaymaya çalışılsın ki. müslüman olarak düzgün bir yaşantıya sahip olduktan sonra zaten sizi takip ederler. yaymak için masal anlatmaya ne gerek var. asıl müslüman zaad o masalın gerçeğini yaşasın ki; takip edilsindir. yoksa 2 eşhedü söyletmekle papağanlar çoktan müslüman olurdu.

herhangi bir şekilde varlığı veya yokluğunun kanıtlanmasının mümkün olmadığı bir konuda * tartışmaya çalışmak boştur.

inanan kişilerin inanmayanlara dinlerini tanıtma çabalarını * anlayabiliyorum fakat inanmayanların inananlara dertlerini anlatması kadar boş bir emek olamaz, adı üstünde -inanç- bu sonuçta. kanıt aramıyor, olduğu gibi kabul etmiş ve öyle yaşıyor adam.

dindar bir annenin çocuğu olarak islam hakkında biraz bilgili olduğumu düşünüyorum, fakat dindar insanlarla * din konusunda konuşmayı sevmiyorum. bunu yapmak zorunda olmamalıyım.

din konusunda konuşmak istememem beni sığ biri yapmaz, dini kitaplardan alıntı yapmak da kimseyi kültürlü ve derin yapmaz. sakin olun gençler.
olmayan timdir adı ayı sözlük islamı savunma timi olsa var olabilecek timdir.düşünce özgürlüğü çerçevesin de hayvan gibi hakarete maruz kalan bir dini elbetteki mebsupları savunacaktır ve savunmalıdır.buda düşünce özgürlüğünün kanıtıdır.
onlar kendilerini saldırı timi mi yoksa mal müslümanları uyandırma timi ne derse desinler burda inandığım sözlük kuralları içerisinde kimseye hakaret etmede diğer savunduğum şeyler gibi savunacağım.

* *
ayol şurada toplasan 3-5 kişiyiz, kendi aramızda sözlükçülük oynuyoruz. tim oluşturacak sayıya sahip olsak daha büyük işler yapardık. hem timini sikiym sizin götünüz sağ olsun.
ayı sözlük'ün en sevmediğim tarafıdır. ifade özgürlüğü adı altında kişilerin inancına saygısızlığın ayyuka çıktığı durumlardır. bana da " yobaz" etiketi veren kişi/kişilikler vardır. şaşırmadığım durumdur. en büyük ötekilemeyi öteki olmadığını ifade edenler yapar.
islamda misyonerlik yoktur.
islamda misyonerlik olmadığı gibi eşcinsellik de yoktur. ama ayı sözlükte hem misyoner hem eşcinsel müslümanlar var.