ayı sözlük'te az zeka gerektiren başlıkların fazla prim yapması

trol zaadlar bir kenara dursun ama bazen geyiğin dozunun kaçtığını düşündüren başlıktır.

(bkz: anket başlıkları)
az zeka gerektiren entrylere gebedir bu başlıkta olduğu gibi. ufkumuzu iki katına çıkartacak şeyler yazın da hep beraber gülelim o zaman değil mi!?
sözlüğün yüksek zeka göstermek zorunda olunan bir platform olduğunu düşünen kişiler barındırdığını fark etmemi sağlayan başlık. ayrıca kim karar veriyor ki neyin az zeka neyin çok zeka gerektirdiğine? komik..
belki de bazen yalnızca iyi zaman geçirme ihtiyacıyla takılmaktan kaynaklanan durumdur. her an her yerde zeka ve ciddiyet gerektiren işlerle uğraşmak istemeyebilir insan.
bu başlıklar genelde kendini çok zeki zanneden yazarlar tarafından açılır.
(bkz: ayı sözlük te az zeka gerektiren başlıkların fazla prim yapması )
yaşam biçimi olarak trollüğü benimseyenlerin döktürdüğü başlık...
böyle düşünenler buraya fazla bence. harcanıyorlar burada.

(bkz: çok beğendim ama bizimle değilsin)
1. geleneksel ayı sözlük yüksek iq lu entryler zirvesi derhal yapılmalı ve halk bilgilendirilmelidir.
son zamanda moda akımı halinde ortaya çıkan ayı sözlük ü kötüleyen başlıklara bir örnektir
sözlüğe kırk yılda bir uğrayıp elit bir yazar kisvesinde sadece gayleri ve sözlükteki gidişatı yukarıdan seyreden üslupla eleştirmek için açılmış bir mutemadiyen bakiyorum başlığı daha. hani bu sözlükte anketler ilk kez eleştiriliyormuş gibi açılan onca başlığı tepip yine çok kelimeli bir bakınız ve sonrasında başlık açmak tercih edilmiş. keşke bu kadar iddialı bir başlığa zeka dolu bir açıklama da getirilebilseydi. lafa gelince herkes sözlüğü, sözlükteki yazarların kalitesini, türkiye'deki gaylerin standartlarını sorguluyor ama kimse bir çözüm önermiyor. çözüm çok net; sözlüğe yazacaksın ve sonra eleştireceksin. *
o zaman oturup sudoku çözelim dedirten başlıktır..
buranın bir internet köyü olması hasebi ile zekasının tamamını kullanmak istemeyenlerin olması gayet doğaldır. yoksa yurdum insanı gayet zekidir. hele eşcinselleri daha da bir zekidir. sonuçta bir kısım insanlar buraya vakit geçirmek için geliyorlar. saygı duymak lazım. hem siz bilimsel başlıklar açtınız da biz altıma entry girmedik mi ki canım.
efendim burası bir bilim, edebiyat, felsefe, tarih, sanat ve daha bir sürü şey temalarıyla kısıtlanmamış bir platform olduğundan pek de şaşılmaması gerekir.

hatta pek çok insanın zaten zor ya da karmaşık hayatlarında iki kafa dağıtmak için uğrayabildikleri bir platform olduğunu düşünürsek az zeka gerektiren her hangi bir başlığa sırf az zeka gerektiriyor ve dahi altında geyik dönüyor diye kızmak abestle iştigaldir.
sözlük zeka tatmin birimi yahut ego yolculuğu uğrak alanı olmadığına göre az zeka gerektirdiği iddia edilen başlıklara olan rağbet olağan karşılanmalıdır, kaldi ki zeka birim olarak kime göre ve neye göre az ya da çoktur. sana zekice gelen bana aptalca gelebilir. yeter ki kendi içinde tutarlılığı olsun, yuh artık dedirtmesin.
zekayla pek alakası olmayan durum.herkesin kendine göre ilgi alanları var.toplumsal olaylar ve ilişkiler gibi genel konular herkese hitap ettiği için katkı ve paylaşım daha fazla oluyor doğal olarak.