ayı sözlük'te homofobi'ye maruz kalmak

normal standartlarda lgbti tabanlı olmayan sözlüklerde homofobi'nin alasına maruz kalmak her an olası iken, lgbti tabanlı iddiası ile açılmış olan bir sözlükte homofobi'ye maruz kalmak yaman bir çelişkidir.

sırf bu yüzden zamanında sözlüğü terk eden tonla yazar oldu, hevesi kırılıp az yazan ya da okumada kalıp yazmayı bırakanlar oldu, kah akıllar karıştı kah sözlüğün yapısı ağızlara sakız oldu. ayı sözlük en genel katmanından en ince nüvesine kadar lgbti bireylere yer açmak amaçlı bir sözlük, homofobi'yi salt terim olarak sözlükle anmak bile akıl karı değil.

homofobiklerle ve homofobik homoseksüellerle yaşamın her alanında sınanıyorken bir de ayı sözlükte sınanmak cidden yorucu, her anlamda bükücü, darma dağın edici bir etki. bunu ailece sevmedik yeğen.

(bkz: eşcinsel sözlüklerde homofobinin kralına maruz kalmak)
hmm homofobiye maruz kalma durumlarında, güzelcene homofobik ağızların ayarı verilir. 5. nesil yazarlar yırtık yazarlar lo ona göre...
o değil de, basında ayı sözlük lgbti bireyleri için felan ya, ama hep başlıklar gayler için lo. tacize uğrayan gay, gayin cinsel sorunları, gayler de ilahi aşk gibi başlıklar yerine tacize uğrayan lgbti bireyi, lgbti bireylerinin cinsel sorunları, lgbti bireylerinde ilahi aşk gibi başlıkları daha kapsayıcı yapsak olma mı, olar hem de çok güzel olar.
sabır diyorum, belki kazanırız diye bekliyorum. olmazsa da yapacak bir şey yok kıracağız kalemlerini homofobiklerin...