bana anayasayı sor

hukuk öğrencisi meclisi üyelerinin sokak etkinliğinin adı.

istanbul başta olmak üzere birçok kentte “bana anayasayı sor” yazılı önlüklerini giyip kentlerin meydanlarında 16 nisan’da referandum sandığına gidecek yurttaşlara “memleketine ayıracak beş dakikan var mı?” diye sorup anayasa değişikliği maddelerini anlatıyor. kendilerini 'evet’çi ya da 'hayır’cı olarak tanımlamıyorlar, tek amaçları yurttaşların oylayacağı anayasa değişikliği maddeleri hakkında fikir sahibi olmasını sağlamak.


sokakta linç edilmedikleri kalmış resmen. okumam, anlamam, siz ne arıyorsunuz burada, sizin üzerinize vazife mi bu gibi çıkışlarla sık sık karşılaşıyorlar belli ki.


yeni anayasa değişiklik paketi ile ilgili soru sormak isteyen arkadaşlar varsa, soruları cevaplamaya çalışırım ben de.
93 yaşındaki azılı siyonist ve türkiye'nin sömürge valisi henry kissenger ekibinin, mukaddes israil'e karşı iran-rusya ittifakını zayıflatmak ve cühela islam ordusu içine yerleştirilecek " islam natosu" içinde türk ordusunu iyice maymun etmek için ihtiyaç duyduğu bir değişikliktir bu.

ergenekon-balyoz tezgahlarıyla orduyu ortadan kaldıran abd, rte'nin görevine devam edebilmesi karşılığında, tbmm'nin ayakbağı olmasını engellemesini emretmiştir.
bütün mesele budur!

islamcı osmanlıcı yurttaşlara ilanen duyurulur!!