bear’ların bear sevmesi

kendi içlerinde böyle bir kuralları var sanırım benim gözlemlediğim kadarı ile.
insana değil malesef sadece kıl ve göbek gibi maddiyatlara değer verme biçimidir. şekilci yaklaşımın önde gideni. bazıları için bir nevi put perestlik mertebesidir.
insanı severim yaradandan ötürü ilkesinin, bizim aleme uyarlanmış biçimi.
pek yok oyle bisey... kalkmisin dini imani olmaz.
çoğunlukla ayılar ayı seviyorlar, doğru bir önerme olduğunu düşünmekteyim.
türkiye koşullarını düşünürsek, genelde bear tipi kalıplı (iri yarı) ve genelde kıllı tipler oluyor. yurdumun full aktiflerinin ve lubunyalarının fazla olması ve kadınsı/erkeksi ayrımlarından dolayı bear tipler aranılan tiplerde genelde olmuyor.
şöyle düşünün şarap tadından az insan vardır, bu tadından anlayan insanlar diğer tadıcılarla genelde iyi anlaşır. bear mantığıda böyle. herkes bearları sevmez, o yüzden bearlar genelde bearlarla takılır. ha yok mu, bunun istisnası. elbette var.

bear = ayı aleminde herkese yer var. rahatlayın! rahatlayın!
kural yok. herkes keyfine bakar. pek çok bear kılıklı adam genç kılsız tüysüz sever. ortalama yok. istatistik yok. mesela ben bear de severim cub da hatta bazen chaser da.
bir chaser ve bir pasif olarak nayır nolamaz dediğim, haksızlık olduğunu düşündüğüm durum. ama tabi zevkler ve renkler tartışılmaz.
(bkz: zevk meselesi)
ama aynı zamanda bir bear olmadığım için *sikerim lan ben böyle zevki demişliğimde olmuştur!
** doğru bir önerme gibi görünsede, bear sevmeyen bearlarda mevcuttur...

her insan karşısındakinden, kendinde olmayanı beklermiş önermesini çürüten bir görüş. " sen kıllıysan ayıysan ne yapacaksın başka bir tane daha ayıyı. onda olanlar sende var zaten. gel sen bakayım şöyle. " diye kenara çekmeye, aklını çelmeye çalışabilirsiniz.**
insanın cinsel yönelimi hayat boyu değişim gösteren dinamik bir süreç olduğuna göre, her zaman doğru olmayan bir önermedir. bazı insanlar vardır ki daha ilk gördüğünüzde ağzına burnuna eterli pamuğu basıp ya da gazozuna ilacı atıp hemen oracıkta ...neyse tamam sakinim.
ama bazen de ilk bakışta size çekici gelmeyen, tipiniz olmayan bir insanı tanıdıkça sever, hoşlanırsınız ve bir gün kendinizle oynarken onu hayal ettiğinizi farkedersiniz. dating sitelerinde sıkça kullanılan terim olan "kimyanın uyuşması" ya da ten uyumudur sanırım herşey.
büyük haksızlık ve kesinlikle hakkımı alan kimse hakkımı helal etmiyorum.
yazık, bir chaser için kabus durumlardan. barda/görüntülü chatte çok hoşlanıyorsun sonra o sana twinklerden hoşlanmadığını bearchaser olduğunu söylüyor, yıkım ki ne yıkım... ama saygılıyz tabi zevklere. napalım canı sağolsun der önümüze bakarız..
efendim kilosu neredeyse boyuna erişen biri olarak beni kapsamayan genelleme. ben iki şişmanın bir yatağa bile sığamayacağına inananlardanım. çelimsiz insanlardan ve benim gibi kilolu insanlardan nedense elektrik alamıyorum.

misal sarışın da sevmem diyorum ama kimi sarışınlar yürek hoplatıyor. zaman zaman kilolu ama adeta ilk görüşte bebeğim olur musun dediğimi hayal ettiğim tombişler de olmuyor değil.

bilemedim ben bu işi.

(bkz: sözlükteki chaserlara selam ederim) ve de (bkz: bearlara karşı da boş değilim)
sinir olduğum bir durum yeter ulan benim niye tatlı bir ayım yok.
  • /
  • 2