bir eşcinsele açık mektup

ibretlik mektup:

"adım aysun. dinime inanan 5 vakit namaz kılan, dinimin gerekliliklerini yerine getirmeye çalışan bir insanım. açıkçası profilim pek itü sözlük yazarlarının profiliyle örtüşmüyor farkındayım. ancak yine de elimden geldiğince burda insanlara bir şeyler anlatmaya ve onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. bu hikaye de aslında bu şekilde başlamıştı...

her şey bir gün eşcinsellik başlığında bir yazarın eşcinselliği ve gay'liği övmesi bunun ne kadar doğru ve normal bir şey olduğunu anlatması ve eşcinsel evliliklerini savunmasıyla başlamıştı. aslında bu tarz onlarca giri vardı ama nedense o yazar beni cezbetmişti. bir an için onu kurtarabileceğim düşüncesine kapılmıştım. en kötü ne olabilirdi ki terslenirdim zaten tercihlerim, yazdıklarım yüzünden onlarca kez terslenmiştim itü sözlük'te bir kez daha terslenmem beni etkilemezdi.

hemen mesaj attım bu yazara kendisinin de izni ile mesajı kopyalıyorum:

"merhaba,

... numaralı giri'lerinizde eşcinselliği övücü şeyler yazdığınızı gördüm. belki beni yadırgayacaksınız ama ben islam'a inanıyorum ve dilerseniz dinimizde eşcinselliğin yeri ile ilgili sizinle muhabbet etmek isterim. hem kim bilir belki sizi bu yoldan döndürüp hayırlı bir iş yapabilirim.

umarım yanlış anlamazsınız iyi günler dilerim. "

aynen bu mesajı göndermiştim. ardından bana attığı cevabı gördüğümde yaşadığım şoku hala unutamıyorum:

"pis homofobik siz dinciler hepiniz böylesiniz kendiniz gibi olmayan herkesi dışlayıp ötekileştiriyosunuz. madem öyle sizin dilinizde konuşayım allah beni böyle yaratmış ben bir eşcinselim. eğer allah hem beni böyle yaratıp hem de cehenneme gönderecekse yapabileceğim bir şey yok size iyi günler!"

sadece ona allah'ın kelamlarını anlatmak istemiştim ama ne homofobikliyim kalmıştı ne ötekileştiren dinciliğim. açıkçası beklediğim bir tepkiydi bu. ama ben yine de vazgeçmedim artık ya küfürler eşliğinde geri dönecektim ya da bir kişiyi yolundan döndürüp allah yoluna girmesini sağlayacaktım. hemen şu mesajı yazdım:

"yanlış anladınız, ben herkese allah (cc) tarafından özgür irade verildiğini ve herkesin tercihlerine saygı duymamız gerektiğini düşünüyorum. kesinlikle homofobik bi yaklaşımım olduğunu düşünmüyorum. eğer böyle bir tutum içinde olduğumu düşünüyorsanız özür dilerim. ben sadece dinimizin güzelliğini anlatmak amacıyla size yaklaşmıştım kötü bir niyetim yoktu."

bu şekilde yazıp göndermiştim mesajı. o mesajdan sonra kendisi de biraz yumuşayacak olmalı ki benden özür diledi. sonra normal muhabbet etmeye başladık. aslında ben anlatıyordum o dinliyordu daha çok. ona islamın gerçeklerini, güzelliklerini anlattım. dinimizin eşcinselliğe karşı bakış açısından bahsettim sodom ve gomore'yi anlattım. eşcinsel insanların kesinlikle sıcak bir yuvaya kavuşamayacaklarını, çocuklarının olamayacağını ve nesillerinin devamını sağlayamacaklarını söyledim. evlatlık alabilirler belki ama hiç bir zaman kendi çocukları olmayacaktı. ben bunları anlattıktan sonra bana hak vermeye başladı. sonra o da kendi hikayesini anlatmaya başladı.

küçükken sessiz ve içine kapanık bir çocukmuş. kızlar kendisine hiç ilgi göstermiyormuş. anne ve babası da ayrıldığı için ailesinden de gerekli sevgiyi görememiş. sonra lise yıllarında bir gün ateist bir arkadaşının evine gece kalmaya gitmiş. çok fazla içip sarhoş olmuşlar. bu arkadaşı da sarhoşluktan istifade onu öpüp cinsel ilişkiye zorlamış. başlarda biraz utanmış ama sonra hayatında göremediği ilgiyi ve şefkati gördüğünü anlayınca eşcinsel olmaya karar vermiş. ve öyle devam etmiş.

bu hikaye beni de çok etkiledi tabi ki. onunla tanışmak ve biraz olsun hayatında başka kimseden göremediği sevgi ve şefkati göstermek istedim. sonra onunla bir tatlıcı da buluştuk. saatlerce dertleştik, konuştuk. yüzünde bir bebeğin masumluğu vardı. eşcinselliği savunan adam gitmiş yerine bilinçli, arayan sorgulayan bir akıl gelmişti. hatta konuşmanın bir yerinde bana aynen şunu sordu:

-ben çok günah işledim aysun çok pişmanım. allah beni affeder mi? bu kadar sapkınlığımı günahımı bağışlar mı?

ona allah'ın ne kadar affedici olduğundan bahsettim. kesinlikle ümidini kesmemesi gerektiğini ve bol bol tevbeyi istiğfar yapması gerektiğini söyledim. o gün ayrılmadan kendisine bir kuran-ı kerim verdim ve okumasını rica ettim.

ricamı kırmadı. yaklaşık 3 günde kuran'ın türkçesini okuyup bitirdi. daha sonra ise namaz'a başladı. hatta hayatı boyunca kılmadığı tüm namazlarını kaza etti. yine arada görüşüyorduk. kendisi çok değişmişti artık o eşcinselliği savunan insan gitmiş yerine sohbetlere katılan kuran'ı hatim eden bir insan gelmişti.

ve işte yine bir gün buluştuğumuzda elinde bir hediyeyle gelmişti. bana baktı ve konuşmaya başladı. aysun dedi önceki hayatımda çok büyük günahlar işledim biliyorum. yanlış seçimler yaptım bilinçsizdim dünyada savruluyordum amaçsızca. ama sonra sen çıktın karşıma hayatımı değiştirdin doğru yolu bulmamı sağladın. artık allah yolunda yürüyen bir insanım allah'a şükürler olsun. ama artık geriye yapmam gereken tek bir şey kaldı. önceki eşcinsel hayatımın üzerini kökten çizmek ve peygamber efendimizin sünnetini yerine getirerek bir yuva kurmak istiyorum. biliyorsun hayatım boyunca görmediğim şefkati ve yakınlığı senden gördüm. belki beni önceki hayatımdaki tercihlerim nedeniyle yargılayacaksın bunu yaparsan da anlayışla karşılarım. ama ben seninle bir yuva kurmak ve allah yolunda ilerlemek istiyorum.

bunları söylerken elindeki kutudan tek taş yüzüğü çıkardı ve allahın emri peygamberin kavliyle hayatımın sonuna kadar benim eşim olmanı istiyorum, dedi.

sonra ikimiz de ağladık hüngür hüngür. ben tabi ki kabul ettim teklifini sonuçta allah kaderimizi bu şekilde çizmişti bana ne söz düşerdi ki? nikahımız kıyıldı ve yaklaşık 3 ay içerisinde evlendik.

arada yine eşimle itü sözlük'e girip insanlara doğru yolu göstermeye çalışıyoruz. beraber her gün sabah namazına kalkıyoruz. geçmişi unuttuk ikimiz de. bol bol dua ediyoruz günahlarımızın affolması için. son olarak şunu söylemek isterim ki kesinlikle hiç kimse umudunu kesmesin. şüphesiz allah (cc)'nin herkes için bir planı vardır. ne demişler görelim bakalım mevlam neyler, neylerse güzel eyler."


bir kaç gün önce itü sözlükde bir yazarın açmış olduğu ibretlik başlık * okuktan sonra beni bir gülme tuttu sormayın. sonra bu yazar kızımız ne içtiyse ya da ne kullanıyorsa ben de ondan istedim o kafayı yaşamak istedim. * yorum yapmaya bile değmez düşünceleri var bu kızımızın o yüzden gülüp geçiyorum sadece.
hayatımda bu kadar abuk bir hikaye görmedim . dini kullanarak eşcinselliğe karşı kullanan cahil troll ler yazıyor bizler eğleniyoruz işte hhehe .
beraber el ele tutuşulup ilahiler de söylendi mi acaba böyle arka fonda beyaz giyen diğer bizi kurtaracak(!) kardeşlerimizle ooooh cisıs diye naralar da atıldıysa tadından yenmezdi herhalde bu unsur eksik kalmış hikayede...

ilk başta dindar da olsa kibar yaklaşımıyla herhalde beni şaşırtıcak derken 3.sınıf dandik bir amerikan polisiyesi gibi eşcinselliği travmaya, tacize vs bağlayarak bir sebeplendirme çabası hakikaten iğrenç. bunun doğuştan gelen, içsel bir şey olduğunu hala ama hala kabul edemediler.

hepimiz kurtarılmayı bekleyen minik günahkarlarız zaten
kızın hiç kibarlığını bozmadığı, sakince derdini anlattığı mektup. bana da mesaj atsa ben de yumuşardım yani..
asgdhshsg şaka yav. siktir git derdim tabi ki manyak mıyım? muhtemelen eşcinsel arkadaş da siktir git dedi buna, kaldıramadı üstüne fantazi yazdı kızcağız.
bildiğin troll mektubu bu. birisi birilerini fena şekilde trollemiş. o değil de benim de dindarları trolleyesim geldi.
böyle dangalaklar yüzünden dindar homofobik insanlar değiştirilebilen bir şey olduğu kanaatini devam ettirebiliyor.

o zaman ben de bir heteroseksüeli eşcinsel yapayım madem cinsel yönelim değiştirilebiliyor. oh valla benim de işime gelirdi. bir sürü güzel heteroseksüel kadın var. onları alayım şöyle erkeklerin elinden bir güzel.

saçmalık ve zırvalıktan başka bir şey değil bu kodumun olayı.
aysun apla bul beni!!!1birbir!1
kuranı; eşcinsel kavimlerin kafasına taşlar yağdırılıp, dev meleklerle helak edildiği ayetleriyle birlikte 3 günde okuyuverip, bir de üstüne etkilenerek hidayete eren eşcinsel bir birey varmış... benzer binlerce hikaye roman, tv dizilerinin olduğu; insanların gerçek bilgi-bilim-kitap yerine bunları okuyup, kendinden geçerek etkilendiği bir ülkede, gayet sıradan, yarın öbürgün romanı bile çıksa hiç şaşırmayacağım bir mektuptur.
kadın troll falan ama açık açık her kezbanın hayalini yazmış. biliyorsunuz kezbanların iki büyük hayali vardır. ilki bir piçi yola getirmek, ikincisi bir gayi kendi küçük akıllarınca normale çevirmek. evet, hayallerde yaşıyor bazı zilliler.
(bkz: hüseyin kaçın) bu hikaye ve üslup çok pis hüseyin kaçın kokuyor arkadaşlar. bu bastırılmış götveren olduğunu düşündüğüm psikolog bozuntusu kaç yıldır musallat oldu ülkemin lgbti lerine ve veba gibi yayılıyor. eminim sözlükte de vardır ve sinsi sinsi dolanıyordur buralarda. facebook da onlarca gey profili açıp kendisine av arıyor. ve ne yazık ki birçok insan ve aileleri bu tuzağa düşüyordur. ha mektuptaki güya hümanist, dindar vs tipler de az değil. homofobik değilim görüntülü homofobikler daha tehlikeli bence. kaba fobiklere defansımız hazır genelde. böyle sinsi fobiler ise gafil avlar insanı. tez zamanda ağzının payını verip kendinizden uzaklaştırın böylelerini. az derdimiz var sanki bir de böyle mikroplarla uğraşıcağız.
komik bir kızdı bu aysun,sonra duyduk ki eşcinsel erkekleri ağına düşürüyormuş.inanmadık en başta tabii ama *